Queerowy rozkład jazdy

Dodano: 27.01.2015, Aktualizacja: 18.07.2017
Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia LGBT

LIPIEC/SIERPIEŃ


Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń na najbliższe tygodnie!



IMPREZY

HAH Factor - Wtorkowe Karaoke !
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 18.07.2017, w godzinach 22.00-4.00
HAH FACTOR !!!!
czyli nowy sezon WTORKOWEGO KARAOKE W HAH WROCŁAW!!!

Wydarzenie na Facebooku

Wtorkowe Karaoke & Promo Bar
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 18.07.2017, w godzinach 21.00-4.00
JAK CO WTOREK ZAPRASZAMY WAS DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA!!! 
DLA NAJLEPSZEGO WOKALISTY NAGORDY %%% I NIE TYLKO!!!

Wydarzenie na Facebooku

Wtorkowy Melanż & Karaoke
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 18.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
JAK CO WTOREK ♥
WTORKOWY MELANŻ & KARAOKE
Zapraszamy ♥
ZA STERAMI Dj Gapa 

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowe Karaoke !
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 20.07.2017, w godzinach 21.00-6.00
Przed nami kolejny ŚPIEWAJĄCY CZWARTEK, a co za tym idzie kolejna edycja Waszego Karaoke!!! Jak zwykle szukamy najlepszego Wokalisty lub Wokalistki 
na Śląsku :) 

Wydarzenie na Facebooku

In The SummerTime!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 20.07.2017, w godzinach 22.00-4.00
WAKACYJE CZWARTKI !!
KONIEC ZE SZKOŁĄ, KONIEC ZE STUDIAMI CZAS NA WAKACJE, CZAS NA ZABAWĘ :) 
W ten Czwartek na parkiet zaprasza Was dj daso!

Wydarzenie na Facebooku

Karaoke
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 20.07.2017, w godzinach 21.00-3.00
Zapraszamy na najlepsze karaoke w mieście. Do wyboru tysiące utworów (polskich i zagranicznych).

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowy Old School
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 20.07.2017, w godzinach 21.00-4.00
JUŻ OD TEGO TYGODNIA STARTUJEMY Z NOWĄ EDYCJĄ IMPREZ!!!!
W KAŻDY CZWARTEK NA PARKIECIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE LAT 60' 70' 80'90 i tak przez cały sezon letni:) 
ZA STERAMI SPRAWDZONY I NIEZASTĄPIONY 
>>>>>> >>>>>>>>>DJ MIMO <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Wydarzenie na Facebooku

Eat, Sleep, HaH, Repeat
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 21.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
EAT SLEEP HAH REPEAT
Zagrają:
HELL: DJ Masslow
PURGATORY: DJ PAT RIXX

Wydarzenie na Facebooku

Latino PARTY W HAHU!
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 21.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
Pora na kolejne Gorrrrące Rytmy przepełnione latem serwowane przez Naszego Latino Boya DJ Uriel'a :) 
A na górze klubowe bangery by Dj Gapa ♥

Wydarzenie na Facebooku

WE Love '90
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 21.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
Któż z Nas nie Kocha lat '90 ♥ ♥ ♥ 
To będzie noc pełna hitów z tamtych lat.
BOOM BOOM BOOM BOOM I WANT YOU IN MY ROOM ♥

Zagrają:
PURGATORY: KARAOKE
HEAVEN: DJ MILO

Wydarzenie na Facebooku

I Love Fridays & Old Disco
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 21.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
Cykliczna impreza w każdy piątek! Gramy muzykę z lat '80, '90 po współczesne hity taneczne. 
Dj: KODI BALDHEAD /sala cocon/

Wydarzenie na Facebooku

Piana Party W HAH Sopot <3
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 21.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
TO BĘDZIE EPICKIE WYDARZENIE!
SZYKUJCIE STROJE KĄPIELOWE I BIKINI.
STRÓJ ADAMA I EWY TEŻ PRZEJDZIE :P
PANIE I PANOWIE!
PIANA PARTY ♥ ♥ ♥ ♥

**** ZE WZGLĘDU NA ZDROWIE I KOMFORT IMPREZY NASZYCH GOŚCI,PRZY ZŁYCH WARUNKACH POGODOWYH ZASTRZEGAMY SOBIE ZMIANĘ TERMINU WYDARZENIA! ! !

Zagrają:
HELL: dj daso
HEAVEN: Njoy the DJ

Wydarzenie na Facebooku

Cocon Saturday Night
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 22.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
COCON SATURDAY NIGHT 

DJ's:
DJ ALKOVICH /sala cocon/ 
Lukas Keller /sala coco/

Wydarzenie na Facebooku

DISCO POLO NIGHT VOL.2
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 22.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
PRZED NAMI NOC DISCO POLO ♥ ♥ ♥
Zagrają:
HEAVEN: PETER NOLAN
Purgatory: KARAOKE
HELL: Dj Gazir

Wydarzenie na Facebooku

Noc Debiutantów W Hahu! Mikołaj Barski Violin
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 22.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
NOC DEBIUTANTÓW W HAH Poznań ♥ 

ZAPRASZAMY NA NOWY CYKL IMPREZ! SZUKAMY TALENTÓW Z Naszego Podwórka ♥
Śpiewasz, Grasz na Instrumencie. A może los uśmiechnie się do Ciebie :) 
Czekamy na zgłoszenia na poznan@hah.com.pl

Na pierwszy ogień: MIKOŁAJ BARSKI ♥ ♥ ♥

ZAGRAJĄ: 
HEAVEN: DJ Meehoo
PURGATORY: DJ PAT RIXX
HELL: Alex Inc & Mikołaj Barski LIVE 
KARAOKE: KRYSIA


Wydarzenie na Facebooku

Saturday with Stars - Misza!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 22.07.2017, w godzinach 22.00-4.00
Ta sobota będzie naprawdę gorąca w HAH Wrocław, na naszej scenie piękna MISZA :) Nie może Was zabraknąć! :)
Zagrają:
HELL: Saayder
PURGATORY: Sajmon
HEAVEN: Karaoke

Wydarzenie na Facebooku

Natalia Lubrano LIVE ACT
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 22.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
Pora na kolejną Sobotnią Gwiazdę Lipca ♥ Natalia Lubrano Music ♥ ♥ ♥ GŁOS TEJ ARTYSTKI JEST TAK ELEKTRYZUJĄCY, HMM ♥ ♥ ♥

Natalia Lubrano to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną.

Wydarzenie na Facebooku

Ciocia Dżender robi imprezę
Miejsce: Chmury, 11 Listopada 22, Warszawa

Data: 21.07.2017, w godzinach 21.00-3.30
Czy Ty też znasz tą jedną zrzędliwą ciotkę, która w czasie rodzinnych imprez wypytuje Cię o przyszłego męża/żonę i Twoje osiągnięcia naukowe, a przy tym wszystkim wciska w Ciebie dodatkowy kawałek sernika (który swoją drogą, ma okropne rodzynki?!)

Wolontariat Równości przychodzi z ratunkiem w postaci jedynej w swoim rodzaju Cioci Dżender, która (nie obrażając Batmana) zamiast obcisłych majtek i pończoch przywdziewa tęczową pelerynę by razem z Wami bawić się na 3-cim afterze Parady Równości! 

Ciocia Dżender, odsypia jeszcze naszą Paradową Imprezę ale gdy tylko nabierze sił zjedzie do Chmur prosto ze swojej tęczy by bawić się razem z Wami

Wszystkie osoby, bez względu na to czy są zwolennikami ananasa na pizzy, skarpetek w Hello Kitty, czy też należą do smakoszy frytek polanych ketchupem- czujcie się zaproszeni przez samą Ciocię Dżender na naj bardziej queerową imprezę w Warszawie! 

Więcej informacji już wkrótce

Przychód z imprezy wspomoże organizację kolejnej Parady Równości!

Wydarzenie na Facebooku

Noc Debiutantów - Denis Woźniak
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 28.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
NOC DEBIUTANTÓW W HAH :) Przyjdźcie, posłuchajcie, sprawdźcie.....

Denis Woźniak (ur. 7.04.1998r.) 
Od dawna pochłonięty wieloma pasjami, które realizuje. Wokalista muzyki pop&hip-hop. Wykonuje covery polskich i zagranicznych artystów aczkolwiek pracuje nad własnymi utworami. Wielokrotnie zapraszany do różnych miast jako gość podczas różnych uroczystości, konkursów, Dni Miasta. Chętnie wspiera akcje charytatywne. W styczniu 2015 został zaproszony jako gwiazda wieczoru podczas WOŚP w Grudziądzu. Podczas jego koncertów oprócz muzyki na scenie dzieje się show, co zapada w pamięć odbiorców. Nie przejmuje się opinią innych, osoba ekspresyjna i kontrowersyjna. Pod koniec roku 2014 rozpoczął przygodę z modelingiem. Zaczęło się od zwykłych sesji fotograficznych aż po pokazy dla znanych marek fryzjerskich, gdzie prezentuje najnowsze trendy. Miał okazję pracować z polskimi aktorami a także kilka razy pojawił się na antenie telewizji TVN. Z zawodu fryzjer. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, wszystko co do tej pory osiągnął zawdzięcza tylko sobie i najbliższym. 

Zagrają:
HELL: Peter Nolan
PURGATORY: Lukas

Wydarzenie na Facebooku

Hello Friday // DJ Daso //
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 28.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
JAK PIĄTEK TO TYLKO W HAH SOPOT!!!! 
W TYM TYGODNIU NASZ PIEKIELNY PARKIET DO CZEROWNOŚCI ROZGRZEWAĆ BĘDZIE 

>>>> HELL: dj daso
>>>> HEAVEN: KARAOKE

Wydarzenie na Facebooku

Saturday with Stars - Ania Deko
Miejsce: 
HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 29.07.2017, w godzinach 22.00-6.00
O parkiety zadbają ze starannością :
Heaven: Dj Archi & Ania Deko
Purgatory: KARAOKE
Hell: Radosław Pawelec RadiDj

Wydarzenie na Facebooku

WE ARE HOUSE Friends pres. Groov
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 29.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
KOLEJNA edycja WE ARE HOUSE Friends by Erick Silent ♥
Tym razem gościmy duet Groovefore LIVE ♥

Czego możecie oczekiwać, jeśli jeszcze nie mieliście okazji być na takiej imprezie?

★ najświeższe klubowe brzmienia
★ 100 % House Music
★ Live acty seksowne wokale tudzież instrumenty LIVE!

Groovefore to polski nowoczesny duet DJ’sko producencki muzyki housowej – nieprawdopodobne połączenie dwóch muzycznych osobowości – Tom Forester & Kava Groove. Ich Wieloletnie doświadczenie i innowacyjne podejście do produkcji muzyki pomogło bardzo szybko zagościć w czołówce międzynarodowej sceny muzyki house. Swoje autorskie utwory wydają w takich światowych markach jak Hed Kandi, Hotfingers, Zulu czy Housession, a ich remiksy grane są przez takich światowych wirtuozów jak DJ Tiesto czy Bob Sinclar. Najlepszym dowodem uznania dla ich twórczości jest obecność na wielu kompilacjach takich jak La Troya Amnesia Ibiza, Hed Kandi Miami, Hed Kandi Ibiza oraz stała współpraca z najbardziej popularnymi gwiazdami oraz klubami rodzimej polskiej sceny muzycznej.
Groovefore z sukcesem zremiksowali takich artystów Moby, Duke Dumont, Sigala, Daft Punk, Philip George, Avicii, Kygo, Roger Sanchez, Coldplay, Clean Bandit, Kiesza czy Route 94, które oblegały playlisty wielu świetnych klubowych miejsc oraz zostały odtworzone setki tysięcy razy w internetowych mediach. Ich występy na żywo charakteryzują najstaranniej wyselekcjonowanymi bitami wzbogaconymi przez żywe brzmienia samplera, syntezatora i instrumentów perkusyjnych.

Wydarzenie na Facebooku

The Best Of Hah!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 29.07.2017, w godzinach 22.00-5.00
THE BEST OF HAH czyli to co kochacie najbardziej: najlepsza muzyka, nalepsze drinki, najlepszy klimat w mieście :)
Zagrają:
HELL: Late
PURGATORY: DJ Grand
HEAVEN: Karaoke

Wydarzenie na Facebooku

Zlot Fanów Rihanny!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 04.08.2017, w godzinach 22.00-5.00
Miło nam będzie gościć WIELKICH FANÓW KSIĘŻNICZKI RIHANNY :)
Będą konkursy, będą nagrody :) Będziecie Wy czyli najwierniejsi Polscy fani Riri , w końcu w jednym miejscu na jednej imprezie. 
I konkurs: na najlepsze przebranie. Czyli szukamy najpiękniejszej i najlepszej Rihanny ever. 
II konkurs KARAOKE: na najlepszy wykon jednego z utworów Rihanny
Z głośników polecą wszystkie Hity i wszystkie najlepsze remixy przebojów Rihanny !!!
Na telewizorach zobaczycie jej koncerty i teledyski.
Będzie się działo:)

Wydarzenie na Facebooku

KONCERTY


Depeche Mode
Miejsce: PGE Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
Data: 21.07.2017, w godzinach 18.00-21.00
Trasa rozpocznie się 5 maja 2017 w Sztokholmie w Szwecji. Nowy album studyjny Depeche Mode Spirit na początku 2017 roku.

Wydarzenie na Facebooku

Lana Del Rey
Miejsce: Kraków
Data: 19.08.2017
Koncert artystki w ramach Kraków Live Music Festival.

Wydarzenie na Facebooku

Beth Ditto
Miejsce: Progresja, Warszawa
Data: 24.09.2017, 2 godz. 19.00-22.00
Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Beth Ditto! Wokalistka The Gossip zaprezentuje się polskim fanom w solowym projekcie 24 września w warszawskiej Progresji!

Wydarzenie na Facebooku

QUEEN + Adam Lambert
Miejsce: Atlas Arena, Al. Bandurskiego 7, Łódź
Data: 06.11.2017, w godzinach 20.00-23.00
Legendarny zespół Queen z wokalistą Adamem Lambertem wystąpi w Atlas Arenie! Zespół przyjedzie do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznego touru. Przywiezie niezwykle widowiskowe show. Aranżacje sceniczne, oprawa koncertu, jak również efekty specjalne zostaną przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Wszystko to w połączeniu z wielkimi przebojami grupy, jak również z licznymi niespodziankami w ramach setlisty, stworzy niepowtarzalne widowisko. Na tym koncercie, po prostu trzeba będzie być! Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Otwarta sprzedaż biletów rozpocznie się 26 kwietnia.

Wydarzenie na Facebooku

Smolna: Hercules & Love Affair live
Miejsce: Smolna, Smolna 38, Warszawa
Data: 25.11.2017 w godzinach 22.00-8.00
Ogłaszamy pierwsze nazwisko z jesiennego programu Smolnej. Po fantastycznym występie na Tauron Nowa Muzyka Katowice przyszedł czas na specjalny i jedyny występ Hercules & Love Affair promujący najnowszy album „Omnion” już 25 listopada w klubie Smolna. 

Tytułowy utwór z albumu "Omnion" Hercules & Love Affair to "apel do absolutu o pomoc i uzdrowienie" jak wyjaśnia Andy Butler. Kompozycja "Omnion", na której śpiewa wyjątkowa Sharon Van Etten doskonale oddaje charatker i styl albumu. Jedenaście piosenek wypełnionych jest wiarą i tolerancją, czyli wartościami coraz rzadziej spotykanymi w dzisiejszych niespokojnych czasach.

Omnion jest drugim singlem z nadchodzącego albumu, wydanego przez mr.intl / Skint / BMG (premiera 1 września). Andy Butler i jego stali współpracownicy Rouge Mary i Gustaph połączyli siły ze światowej klasy wykonawcami, jak Faris Badwan z The Horrors, najbardziej wpływowy zespół indie arabskiego świata Mashrou 'Leila, Sharon Van Etten i islandzki sistrzany duet Sísý Ey.

James Adair z Crowns & Owls mówi: "Omnion to badanie nad niuansami płci i seksualności. Opowieść o odrodzeniu, film podąża za samotną postacią w czerwonej szacie wchodzącej po pozornie niekończących się schodach. Było przyjemnością współpracować tak blisko z Andy'm, czerpać z jego zamiłowania do scenografii teatralnej Roberta Wilsona i łączyć je z naszym zainteresowaniem minimalizmem i surrealizmem".


Wydarzenie na Facebooku

DEBATY - SPOTKANIA - AKCJE


Pawilon kina letniego
Miejsce: 
Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12, Kraków
Data: 1.07-30.09.2017
15.07 - 20.45 - Wielki Liberace
22.07 - 20.45 - Tancerka
29.07 - 20.45 - Aktorka
05.08 - 20.15 - Gimme Danger
12.08 - 20.15 - 20 000 dni na Ziemi
19.08 - 20.15 - Argentyna, Argentyna
26.08 - 20.15 - Frankofonia
16.09 - 19.45 - Frank
23.09 - 19.45 - Aquarius
30.09 - 19:45 - Dalida. Skazana na miłość


Koncert chórów LGBTQ “Dźwięki dumy i radości”
Miejsce: Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa
Data: 19.07.2017, w godzinach 19.00-21.00
Kulturalne wydarzenie LGBTQI tego lata! W ramach międzynarodowej trasy koncertowej australijski chór Pacific Pride Choir odwiedzi również Warszawę. Wraz z nimi zaśpiewa pierwszy polski chór LGBT i przyjaciół Voces Gaudii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Wydarzenie na Facebooku

Grupa Spotkaniowa dla rodziców osób LGBT+
Miejsce: Centrum Stonewall, Jackowskiego 17/6, Poznań
Data: 05.07.2017, w godzinach 17.30-20.30
Zapraszamy na kolejne spotkanie otwartej grupy rodziców osób LGBT+. Tym razem nietypowo, bo 5 lipca w środę, w godzinach 17:30-20.30 spotykamy się przy Jackowskiego 17/6. Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców chcących porozmawiać w kameralnym gronie o nieheteronormatywnej tożsamości swojego dorastającego lub dorosłego dziecka. Zapraszam rodziców, dla których homoseksualność / biseksualność dziecka jest trudnym wyzwaniem jak i tych, którzy wspierają jego/jej drogę życiową. Spotkanie jest BEZPŁATNE. 

Przyjęcie wiadomości, że dziecko jest homo-lub biseksualne, nie jest dla rodziców łatwe. Córce/ synowi przyjęcie sytuacji, że relacja z rodzicem wchodzi w trudny czas, również jest trudne. Zarówno jedna jak i druga strona przeżywa silne emocje od złości i niechęci po rozczarowanie i smutek. W Grupie Stonewall, w ramach pomocy psychologicznej, spotka się po raz kolejny grupa rodziców osób LGBT+, dla których tożsamość seksualna dziecka jest nową i zupełnie nieznaną sytuacją. W bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze oraz całkowitej dyskrecji rozmawiamy o tym, co w jest niej najtrudniejsze i najbardziej bolesne. Każda z osób może, choć nie musi podzielić się swoją historią. W grupie, będąc dla siebie wsparciem, szukamy wspólnie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Co będzie dalej? Jak będzie wyglądało ich życie? Czy będą mieć dzieci / rodzinę? Jak pogodzić się z tym, że moje dziecko odbiega "od normy"? 

Na spotkania zapraszamy także rodziców, którzy najtrudniejszy etap swojej drogi jako rodzice nieheteronormatywnego dziecka mają za sobą. Mogą opowiedzieć o swoich doświadczeniach i wspierać rodziców, którzy dopiero próbują odnaleźć się na nowej drodze. W ramach grupy pracujemy nad uświadomieniem, że rodzice nie muszą być osamotnieni i zagubieni. Wymiana doświadczeń, wsparcie oraz relacje jakie powstają między osobami zmagającymi się z podobnymi trudnościami, pozwalają spojrzeć na życie dorastającego / dorosłego dziecka z innej perspektywy i uratować lub na nowo zbudować jedną najważniejszych relacji w życiu.


Wydarzenie na Facebooku

TEATR 

ZARAZ WYJDĘ / reż. Sylwia Rosak
Miejsce: Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14a, Warszawa
Data: 20.05.2017, w godzinach 19.00-20.00
"Nie Valerie, nie rób tego." Strzał. Andy Warhol upada, a Valerie Solanas idzie dalej głosić swój manifest. Feministka? Prostytutka? Narkomanka? Artystka. Po próbie morderstwa trafia na terapię, gdzie musi się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem - Panią Doktor.

Reżyseria i dramaturgia: Sylwia Rosak
Występują: Joanna Jucha, Aleksandra Kowalczyk, Tomasz Poniży
Scenografia: Ewa Mroczkowska
Muzyka: Michał Sarapata

Wydarzenie na Facebooku

WYSTAWY


Wernisaż "Prace na deskach" - Paweł Żukowski
Miejsce: Krakowska Wolnica, Pl. Wolnica 2, Kraków
Data: 14.07.2017, w godzinach 19.00-22.00
Paweł Żukowski (ur. 1979), z reguły artysta, czasami kurator. W 2013 roku ukończył wydział fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Oprócz fotografii porusza się swobodnie w wielu technikach obrazowania, takich jak malarstwo, performans czy wideo. Przygody jego rysunkowego alter ego możecie kojarzyć z Facebooka (Ponuro mi), a prace możecie obejrzeć na www.pawelzukowski.com.
Dwuznaczne, frywolne, trochę niegrzeczne – takie są ostatnie prace Pawła Żukowskiego. Artysta malując, złocąc, wypalając w drewnie, bawi się nowymi technikami czerpiąc z tego wyraźną przyjemność. Posługując się tylko kilkoma kolorami (sam mówi, że innymi nie potrafi), kreśli świat, w którym nie ma podziału na fantazje i rzeczywistość. W jego świecie fantazje są po to, żeby je urzeczywistniać. trzeba. com refform.pl

Wydarzenie na Facebooku

Norbert Delman | Body Over
Miejsce: Biuro Wystaw, Krakowskie Przedmieście 16/18, Warszawa
Data: 20.07.2017 w godzinach: 19.00-22.00 
Norbert Delman | Body Over

zapraszamy na otwarcie wystawy
w czwartek, 20.07.2017, w godz. 19:00–22:00
wystawa trwa do 16.09.2017

kuratorzy: Sarmen Beglarian, Sylwia Szymaniak
koordynacja: Anna Rowińska

Biuro Wystaw / 
Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej 
ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, lokal 4, Warszawa

partnerzy wystawy: Random VC, 3DCity

Norbert Delman podejmuje tematy fizyczności, cielesności i nadpłciowości w oparciu o kulturę i estetykę bodybuildingu i fitnessu wykorzystując różne media, w tym wirtualną rzeczywistość.

Artysta poszukuje człowieka w rozumieniu posthumanistycznym, człowieka udoskonalonego o technologię. Delman zwraca uwagę na sposób kształtowania formy ciała zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i w wirtualnej. W „Body Over” Delman eksploruje temat porzucenia ciała fizycznego na rzecz awatara, co zmienia dynamikę komunikacji, która dotychczas odbywała się między ciałami w przestrzeni. Podczas otwarcia kulturyści zaprezentują starannie wypracowane figury, demonstrując dążenie do doskonałości. Na wystawie, dzięki okularom do VR-u, publiczność przeniesie się do wykreowanej przez Delmana przestrzeni, aby na dwóch, połączonych płaszczyznach – rzeczywistej i wirtualnej – skonfrontować się z pytaniami o współczesne formy cielesności.

Artysta bada i kwestionuje dotychczasowe rozumienie rzeźby. Rzeźbę ciała zderza z instalacją przestrzenną i rzeźbą w wirtualnej
rzeczywistości.


Wydarzenie na Facebooku


Wiecie o ciekawym wydarzeniu w Waszym mieście? Sami coś organizujecie? Dajcie nam znać w komentarzu!



Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Oceń artykuł
4.7/5 (406)
Nie podoba (26)

Komentuj
Komentarze
113
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ludwik T. (31) Warszawa 14.07.2017 10:42
Widzę, że w rozkładzie zabrakło koncertu dwóch chórów LGBTQ (polskiego i australijskiego) który odbędzie się w 19 lipca w sali im. Agnieszki Osieckie w budynku Trójki. Tu są szczegóły: https://www.facebook.com/events/1889321264661225/
zmiananicka (28) ~Brzesko 10.07.2017 11:18
Foto pod artykułem jest seksistowskie i sprowadza ciało kobiety do jednego. Zabawki dla facetów. Brawo redakcjo!
Supernova (17) Opole 05.07.2017 22:20
Jako grupa Tęczowe Opole organizujemy drugie otwarte spotkanie, tym razem w formie ogniska. Spotkanie odbędzie się 26 lipca o godzinie 19:30 na końcu bulwaru nad Odrą na wysokości Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Będziemy jeść, grzać się, bawić i poznawać nawzajem :D Oczywiście będzie też można z nami porozmawiać o planach i działaniach naszej grupy, ale poza tym zapraszamy do miłego spędzenia wspólnego wieczoru przy ogniu :)
Można się z nami skontaktować przez facebooka, lub maila: teczowe.opole_(at)_gmail.com

Link do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/1468096613225796/?active_tab=about
L_VIBES (?) 29.06.2017 22:56
x Pierwsza impreza nowego projektu TYLKO DLA KOBIET by L Vibes 15 lipca x
x Zagrają: Hiena, Pliha, Pani Bum, Lucy oraz Meggz prosto z Tarnowskich Gór.
x Na vocalu: Katarzyna Brzostek!
x Do wygrania mnóstwo voucherów do restauracji i tatuaże! Śledź nasze wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/1008011239301699/?__mref=
Mam nadzieję, że do zobaczenia 15 lipca w klubie Nova Maska
L_VIBES (?) 29.06.2017 22:56
Mka:
COŚ DLA LESBIJEK W WARSZAWIE?
x Pierwsza impreza nowego projektu TYLKO DLA KOBIET by L Vibes 15 lipca x
x Zagrają: Hiena, Pliha, Pani Bum, Lucy oraz Meggz prosto z Tarnowskich Gór.
x Na vocalu: Katarzyna Brzostek!
x Do wygrania mnóstwo voucherów do restauracji i tatuaże! Śledź nasze wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/1008011239301699/?__mref=
Mam nadzieję, że do zobaczenia 15 lipca w klubie Nova Maska
L_VIBES (?) 29.06.2017 14:48
x Pierwsza impreza nowego projektu TYLKO DLA KOBIET by L Vibes 15 lipca x
x Zagrają: Hiena, Pliha, Pani Bum, Lucy oraz Meggz prosto z Tarnowskich Gór.
x Na vocalu: Katarzyna Brzostek!
x Do wygrania mnóstwo voucherów do restauracji i tatuaże! Śledź nasze wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/1008011239301699/?__mref=
Mam nadzieję, że do zobaczenia 15 lipca w klubie Nova Maska
Mka z Wawy (?) 16.06.2017 12:48
Lesbijka:
WOMAN:
Xoxo:
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????

DLACZEGO????

3.06 niebo-całonocne gromadne chlanie i kręcenie zadem na parkiecie w hałasie dymie i oparach - to "Warszawa" nam kobietom lesbijkom proponuje... wstyd

Tak, kobiety to istoty wrażliwe, a zarywanie nocy i wdychanie dymu psuje urodę, przydałby się nam jakiś pokaz filmowy, warsztaty, spotkania w klubie dyskusyjnym, koncert muzyki wysokich lotów, nie nocny danceszajs w dusznym klubie. Gdyby ktoś coś wiedział, to dać znać.
oczywisnie (?) 15.06.2017 22:59
Nieformalna grupa z Opola zaprasza na spotkanie integracyjne, które odbędzie się 24 czerwca o godzinie 19:00 w Wegeneracji (ul.Młyńska 1). Spotkanie ma na celu integrację, ale również wymianę pomysłów na działania na rzecz społeczności LGBT+.
Chcemy zmienić to miasto, a łatwiej jest działać wspólnie, znając się :)
Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/1752764138347184/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D
Mka (?) 15.06.2017 19:06
COŚ DLA LESBIJEK W WARSZAWIE?
Sheela4 (19) Warszawa 12.06.2017 22:06
Dzieję się coś między 25.06, a 30.06? Jakiś festiwal albo co?