Queerowy rozkład jazdy

Dodano: 27.01.2015, Aktualizacja: 17.11.2017
Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia LGBT

LISTOPAD/GRUDZIEŃ

Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń na najbliższe tygodnie!




Rewia "Life & Diamonds"
Miejsce: Teatr Barakah, Paulińska 28, Kraków
Data: 18.11.2017, w godzinach 20.00-22.00
Przed Nami drugi spektakl. Kto nie był na PREMIERZE koniecznie musi być z Nami tego wieczoru.Ci którzy byli, wiedzą, że było cudownie i ponownie zapraszamy ze znajomymi.
W Krakowie trzy Drag Queen's: Papina McQueen - Stewardessa w przelocieSavannah Crystaltal, Ka Katharsis, iluzjonista - Victor Febo oraz dwójka tancerzy; Oscar i Vitold - połączyli siły by delikatnie potrzasnąć queerowym i niezależnym światkiem.
W tej Rewii wystąpi gościnnie Vanessa Odesa. Stanie się to na deskach Teatru Barakah, podczas "Life & Diamonds" widowiska przekraczającego granice klasycznej rewii. Pojawią sie w niej elementy kabaretu, tańca, performance i iluzji. Przemyślany koncept, buduje nastrój i dramaturgię,a choreografie oraz wyszukane stroje prowadzą nas krok po kroku przez opowieść tworzącą
spójny show. Niedoścignione marzenia o bogactwie borykają się z codziennością. Czym są dla nas dziś symboliczne diamenty? Rewia ,,Life & Diamonds” pozwoli zapomnieć Ci o prozie życia, da trochę blichtru, poczujesz smak wielkiego świata, zaskoczy feerią kolorów, ale zostawi też moment na refleksję. Przede wszystkim da szczęście, uśmiech i chwilę wytchnienia od codziennej rzeczywistości.

Wydarzenie na Facebooku


IMPREZY


Czwartkowe Karaoke!
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 16.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Przed nami kolejny ŚPIEWAJĄCY CZWARTEK, a co za tym idzie kolejna edycja Waszego Karaoke!!!
Jak zwykle szukamy najlepszego Wokalisty lub Wokalistki 
na Śląsku

Wydarzenie na Facebooku

Students Love 2 Party - Piekart
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 16.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
STUDENTS LOVE 2 PARTY !
Za sterami 
Piekart :)

Wydarzenie na Facebooku

Karaoke
Miejsce: Cocon, Gazowa 21, Kraków
Data: 16.11.2017, w godzinach 21.00-03.00
Zapraszamy na najlepsze karaoke w mieście. 
Do wyboru tysiące utworów (polskich i zagranicznych). Prowadzi: 
Salomea
Śpiewamy w każdy Czwartek.

Wydarzenie na Facebooku

Urodziny Moniki "MoniArt"
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 17.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Zagrają:
HEAVEN: DJ MEGZZ
HELL: URODZINOWO: MoniArt & Marcin


Wydarzenie na Facebooku


We Love Friday / Dj Amba
Miejsce: HAH Sopot, Al. Franciszka Mamuszki, 21, Sopot
Data: 17.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
A JAK PIĄTEK TO TYLKO W HAH SOPOT!!!! 

W TEN PIĄTEK PARKIET DO CZEROWNOŚCI ROZGRZEWAĆ BĘDZIE: 
HELL: Łukasz Kazek Djamba
HEAVEN: KARAOKE 


Wydarzenie na Facebooku

Facebook Party!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 17.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Facebook Party!
Każdy kto kliknie WEZMĘ UDZIAŁ, do 23:00 wchodzi za FREE i dostaje pieczątkę. Listę zamykamy w piątek o 20-tej!
Zagrają:
HELL: DJ Masslow
PURGATORY: BaRT Dee

Wydarzenie na Facebooku

RuPaul's Touch
Miejsce: TOUCH Club, Sienkiewicza 6, Warszawa
Data: 17.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Raz do roku wszystkie drag queens i divy z całego świata przeżywają wyjątkowy moment. To urodziny najważniejszej spośród nich. RuPaul świętować będzie swoją kolejną osiemnastkę - a wraz z nią i my!

Ubierzcie się wystrzałowo. Zaszalejcie z wizerunkiem. Pokażcie się z najlepszej strony. Niech to będzie Wasza eleganza extravaganza. Pokażmy światu, że wiemy, jak uczcić urodziny RuPaul!

Noc z RuPaul i jej koleżankami przygotuje dla nas Archi - rzucający się w oczy, intrygujący, stylowo ubrany, zarażający publikę wyróżniającymi się nutami, inspirujący do tańca na parkiecie od pierwszego beatu - tak w skrócie można opisać temperamentnego dja Archiego. Każdą reakcję i emocję bawiących się ludzi przy granym kawałku, odnotowuje i umiejętnie przekłada do nowo przygotowanych setów. Jego fani najbardziej motywują go do dopieszczania każdego szczegółu w jego ekskluzywnych miksach. 

Wydarzenie na Facebooku


I Love Fridays & Old Disco
Miejsce: Cocon, Gazowa 21, Kraków
Data: 17.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
I Love Fridays & Old Disco
Cykliczna impreza w każdy piatek! 
Gramy myzykę z lat '80, '90 po współczensne hity taneczne. 

TOM DE SKY /sala cocon/ 

Wydarzenie na Facebooku

Disco Friday / Gapa & Tony Handle
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6
Data: 17.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
CPora przenieść się do legendarnego STUDIO 54 ♥
Tony Handle zajmie się Wami i swoim disco house sztosami oraz nudisco nowościami przeniesie Was w tamten Czas.
A na górze Dj Gapa i radiowe hity. Na karaoke bryluje DJ Christoff.
ZAGRAJĄ: 
HEAVEN: Dj Gapa
HELL: Tony Handle
KARAOKE: DJ Christoff


Wydarzenie na Facebooku


Brothers Party W HAH Katowice
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 18.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
BROTHERS PARTY W HAH KATOWICE
czyli :

☛ Erick Silent ♥
☛ Saayder ♥

Wydarzenie na Facebooku

Baśka Kwarc w HAHu. Gramy dla Zwierząt Impreza Charytatywna
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6
Data: 18.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
GRAMY DLA ZWIERZĄT!
FINAŁ NASZEJ listopadowej AKCJI.

Cały listopad pomagamy podopiecznym Fundacja Centaurus.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku.
Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach.

Gwiazdą Wieczoru będzie Baśka Kwarc Official :)

Zagrają:
Hell: Alex Inc
Purgatory: DJ PAT RIXX
Heaven: DJ KRANE
Karaoke: Krysia


Wydarzenie na Facebooku

Saturday NIGHT LIVE / RASSA on VOCAL
Miejsce: HAH Sopot, Al. Franciszka Mamuszki, 21, Sopot
Data: 18.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Ta sobota będzie naprawdę gorąca!
Nie może Was zabraknąć! :)
O parkiety zadbają ze starannością :
Heaven: MIMO
Hell: DJ Grand
VOCAL: RASSA
 

Wydarzenie na Facebooku


Queen's Touch: Cher

Miejsce: TOUCH Club, Sienkiewicza 6, Warszawa
Data: 18.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Do you believe in life after love? Cher wierzy. A my razem z nią. Tej nocy będziemy Turn Back Time, by przypomnieć sobie jej największe hity - w oryginale jak i w remiksach. Będzie "Dov'è l'amore", będzie "Strong Enough" i będzie na pewno "All or Nothing". Wszystko to przeplatane współczesnymi kawałkami serwowanymi w lekkostrawnym muzycznym sosie.

Queen's Touch to impreza dedykowana gejowskiej divie, która na zawsze zapisała się w naszych sercach ale i w historii muzyki. Chcemy oddać im hołd i potwierdzić, że są jednymi z najważniejszych kobiet w naszym życiu.

Wydarzenie na Facebooku

Cocon Saturday Night
Miejsce: Cocon, Gazowa 21, Kraków
Data: 18.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
W tę sobotę bawiamy się razem z marką Jim Beam 
Szukajcie barku i hostess JB na dolym barze! 
Promocja, degustacja, nagrody ;-) 

PRZYPOMINAMY! Przez cały LISTOPAD na naszych barach znajdziecie specjalne puszki do których możecie wrzucać datki dla Fundacja Centaurus (GRAMY DLA ZWIERZAKÓW) 

dj's:
DJ ALKOVICH / sala cocon 
LEEWAY. / sala coco 
A

Wydarzenie na Facebooku

Stahou B Day - Urodzinowy Armagedon
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 18.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Co tu dużo mówić i się rozpisywać Stahou robi urodziny i nie będzie to grzeczna imprezka :)
Mamy nadzieję, że sala Purgatory to wytrzyma.
Stahowe urodziny poprowadzą: 
na Sali Purgatory: Trójka Drombo: StahouSlovik i Sajmon
na Sali Hell: Ostatni Samuraj: BaRT Dee

Wydarzenie na Facebooku

HAH Factor - Wtorkowe Karaoke!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 21.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
HAH FACTOR!
czyli nowy sezon WTORKOWEGO KARAOKE W HAH WROCŁAW!!!
Jak co tydzień zapraszamy na konkurs wokalny :)

Wydarzenie na Facebooku

Students Love 2 Party - Daso
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 23.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
STUDENTS LOVE 2 PARTY !

Za sterami dj daso :)


Wydarzenie na Facebooku

Eat, Sleep, HAH, Repeat!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 24.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
EATDo już dobrze znany Wam cykl imprez :)
Bo wiadomo, że najlepsze imprezy to tylko w HAH Wrocław

Zagrają:
HELL: Piekart
PURGATORY: DJ PAT RIXX:)


Wydarzenie na Facebooku

JASNA 1 | Lgbtqiapk+
Miejsce: Jasna 1, Jasna 1, Warszawa
Data:24.112017, w godzinach: 23.00-06.00
ZAGRAJĄ:
vtss (brutaż / oramics)
abu zeinah live (bts)
avtomat
kieniewik

Wydarzenie na Facebooku

Andrzejki z Wróżką Beatą!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 25.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Ostatni sobota listopada więc trzeba uczcić. Magiczne ANDRZEJKI :)
Wszyscy ANDRZEJE wchodzą za FREE!!!!! 
Zaprosiliśmy dla Was Wróżkę Beatę, która będzie Wam przepowiadać przyszłość :) 
Zagrają:
HELL: LATE
PURGATORY: Piekart
HEAVEN: KARAOKE 

Wydarzenie na Facebooku

I Hollyłódź Dragqueen's Festival
Miejsce: NARRAGANSET, Gdańska 129, Łódź
Data: 25.11.2017, w godzinach 22.00-06.00
Drodzy Państwo Zapraszamy na Pierwszy Ogólnopolski Hollyłódzki Festiwal Drag Queen .
Jak wiecie klub Narraganset jest przyjazny sztuce Drag Queen, i z tej okazji zaczynamy cykl imprez, w którym raz na pół roku lub raz w roku zapraszamy 4 uzdolnione Drag, które zaprezentują się przed Łódzką publicznością , a wszystko to pod przewodnictwem Lady Brigitte, rodowitej łodzianki .
Wszystko to możliwe dzięki zaangażowaniu naszego klubu , który od zawsze wspiera sztukę Drag.

Wydarzenie na Facebooku

The Painters Mini Ball with Javier Ninja- by House of Army
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 01.12.2017, w godzinach 22.00-06.00
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Was na kolejny VOGUE Ball organizowany prze HOUSE of Army!!! 
Z udziałem Javiera Ninja!!!! 
Inspiracją do tworzenia strojów będą dzieła największych malarzy:) 

Wydarzenie na Facebooku

Playmate + Ktoś Cię Kocha = 10 Years Restoration: Analogue Cops
Miejsce: Szpitalna 1, Szpitalna 1, Kraków
Data: 02.12.2017, w godzinach 22.30-8.00
Panowie w mundurach, gliniarze w skórzanych, opinających ciuchach i z pałką przy nodze…Kto choć raz nie pomyślał o scenariuszu a la Tom of Finland, niech pierwszy zrzuci odzienie. 

Będziemy mieli pierwszy live na Playmate, totalnie analogowy i do tego w duecie! We współpracy z Eltronem i jego Ktoś Cię Kocha zaprosiliśmy do nas The Analogue Cops – dwóch włochów znanych z euforycznego, a jednocześnie bezkompromisowego, rave’owego stylu, nawiązującego do samych korzeni muzyki tanecznej. Lucretio i Marieu odwiedzają nas w ramach specjalnej trasy z okazji dziesiątych urodzin ich kultowej wytwórni Restoration Records. Uwaga – kto nie poruszy pupą, dostanie mandat!

Na drugim parkiecie zagości tej nocy chicagowski i nowojorski house w gęstym sosie z disco.

Więcej szczegółów zdradzimy wkrótce.

Wydarzenie na Facebooku

Britney Spears Night - It's Her 36. Birthday B***h <3
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6
Data: 05.12.2017, w godzinach 22.00-06.00
Britney Spears Night - It's Her 36. Birthday B***h <3
CO tu dużo gadać. Ale nie powiedzieć nic też siara.
Celebrujemy tej nocy nietuzinkowe bo 36. urodziny BRITNEY. A w związku z tym przygotujemy 36 GIFTÓW specjalnie na TĘ NOC!
66% JEJ PIOSENEK NA SALI HELL, NO MOŻE 54% A RESZTA to Hity z VIVY, z lat '90. 
Upsssss...I did it again :)

Wydarzenie na Facebooku

Sylwester z Kulturą Równości!
Miejsce: HAH Wrocław, Piotra Skargi 18a, Wrocław
Data: 31.12.2017, w godzinach 22.00-06.00
Pożegnaj stary i przywitaj NOWY ROK z najlepszym klubem w najlepszym szampańskim klimacie we Wrocławiu!!!
W tym roku Sylwestrową imprezę organizujemy razem z Kultura Równości. A z każdej wejściówki przeznaczymy 5zł - cegiełkię na wsparcie dla stowarzyszenia. 

Wydarzenie na Facebooku

Sylwester z Tolerado
Miejsce: HAH Sopot, Al. Franciszka Mamuszki, 21, Sopot
Data: 31.12.2017, w godzinach 22.00-06.00
Pożegnaj stary i przywitaj NOWY ROK z najlepszym klubem w najlepszym szampańskim klimacie w Sopocie!!! 
W tym roku Sylwestrową imprezę organizujemy razem z Tolerado 
A z każdej wejściówki przeznaczymy 5zł - cegiełkię na wsparcie dla stowarzyszenia.

Sala HELL: BaRT Dee - największe i najlepsze HITY nie tylko mijającego roku :)
Sala HEAVEN - Njoy the DJ - czyli coś dla fanów mocniejszego uderzenia. 

GWIAZDAMI WIECZORU BĘDĄ : Adelon - look alike Adele 
oraz Lucy d'Arc 

Wydarzenie na Facebooku

Sylwester z Grupą Stonewall
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6
Data: 31.12.2017, w godzinach 22.00-06.00
Pożegnaj stary i przywitaj NOWY ROK z najlepszym klubem w najlepszym szampańskim klimacie w Poznaniu !!!
W tym roku Sylwestrową imprezę organizujemy razem z Grupa Stonewall.
A z każdej wejściówki przeznaczymy 5zł - cegiełkię na wsparcie dla stowarzyszenia.

Sala HELL: Dj Gazir- największe i najlepsze HITY nie tylko mijającego roku :)
Sala PURGATORY - Erick Silent - czyli coś dla fanów mocniejszego uderzenia: house,techno, bigroom, progressive house
Sala HEAVEN: Saayder - największe i najlepsze HITY RADIOWE I R&B :)
Sala KARAOKE - STREFA VIP - osobna sala, bar w własnym barmanem , OPEN BAR, przekąski (kanapki, koreczki, coś słodkiego, coś słonego ), (ograniczona ilość miejsc)

Gwiazdą WIECZORU BĘDZIE: Lady FireFox drag queen
:)

Wydarzenie na Facebooku


KONCERTY


Archive
Miejsce: Klub Studio, Budryka 4, Kraków
Data: 05.11.2017, w godzinach 19.00-22.00
Agencja Go Ahead zaprasza na koncerty uwielbianej w Polsce grupy Archive! Autorzy piosenki "Again" zagrają 4 listopada w gdańskim B90 i 5 listopada w krakowskim klubie Studio!
Zespół został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany „Londinium”. Archive początkowo funkcjonowało jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł siedemdziesiąt tygodni. Co więcej, w ostatnim trójkowym Topie Wszech Czasów znalazł się na czwartym miejscu. 
W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny zatytułowany „Controlling Crowds”, a niecałe siedem miesięcy później – jego kolejna część – „Controlling Crowds - Part IV”. 27 sierpnia 2012 roku Archive powrócili z nowym albumem "With Us Until You're Dead". Kolejnym punktem regularnej dyskografii jest album "Restriction". Jest to efekt wspólnej pracy liderów Archive Dariusa Keeler i Dana Griffithsa oraz czterech wokalistów - Dave'a Pena (w obozie Archive od 2004), Pollarda Berriera (współpracuje z Archive od 2006), Marii Quintile (także od 2006) i Holly Martin (debiut na albumie z 2012). Keeler podkreśla, że cała czwórka to ktoś więcej niż gościnni wokaliści dodając, że wszyscy byli równie mocno zaangażowani w proces powstawania nowego krążka. "Restriction" to 57 minut nowych brzmień, piosenki powstały w trakcie promowania przez Archive projektu "Axiom", specjalnego muzyczno-filmowego wydarzenia, które pokazano między innymi na prestiżowym festiwalu Sundance. Muzyka Archive pojawiła się także w ścieżce dźwiękowej polskiego filmu „Sęp”, w 2013 roku. Po ubiegłorocznych, niesamowitych koncertach w Poznaniu i Warszawie, promujących czwarty album grupy (The False Foundation” grupa wraca do Polski, by utwierdzić fanów w fantastycznych wykonaniach nowego albumu na żywo. Archive zapowiadają zwiększenie produkcji i efektów wizualnych na nadchodzącej trasie, a więc koncerty w Krakowie i Gdańsku zapowiadają się doskonale! Sprzedaż biletów na wydarzenie ruszyła 12 maja (piątek). Wejściówki dostępne będą w stałych miejscach sprzedaży. Zapraszamy!


Wydarzenie na Facebooku

QUEEN + Adam Lambert

Miejsce: Atlas Arena, Al. Bandurskiego 7, Łódź
Data: 06.11.2017, w godzinach 20.00-23.00
Legendarny zespół Queen z wokalistą Adamem Lambertem wystąpi w Atlas Arenie! Zespół przyjedzie do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznego touru. Przywiezie niezwykle widowiskowe show. Aranżacje sceniczne, oprawa koncertu, jak również efekty specjalne zostaną przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Wszystko to w połączeniu z wielkimi przebojami grupy, jak również z licznymi niespodziankami w ramach setlisty, stworzy niepowtarzalne widowisko. Na tym koncercie, po prostu trzeba będzie być! Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Otwarta sprzedaż biletów rozpocznie się 26 kwietnia.

Wydarzenie na Facebooku

Tricky
Miejsce: Klub Studencki Kwadrat, Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków
Data: 22.11.2017, w godzinach 20.00-23.00
Tricky wraca na koncerty do Polski z materiałem ze świetnego nowego albumu „ununiform”! To najbardziej trip-hopowy i udany krążek legendy z Bristolu od wielu lat. 
„Ununiform” to pierwszy właściwy album Tricky’ego od czasu, gdy trzy lata temu przeprowadził się do Berlina. Na płycie towarzyszą mu wspaniałe wokalistki, m.in. Martina Topley-Bird, Franceska Bellmonte czy Asia Argento.
Po mrocznym i nieco chaotycznym „Skilled Mechanics”, jeden z pionierów trip-hopu oraz współzałożyciel Massive Attack na obczyźnie odnalazł spokój i twórczą wenę, powracając z dziełem dojrzalszym, zaskakującym tonem wewnętrznej harmonii i pogodzenia z losem. 
Znaczący jest szczególnie powrót do współpracy w studio z Martiną Topley-Bird, która miała ogromy udział w sukcesie jego najsławniejszych krążków:„Maxinquaye”, „Nearly God”, „Pre-Millenium Tension” i „Angels With Dirty Faces”. Jej głos słyszymy w opublikowanej właśnie singlowej piosence „When We Die”. Świetny autorski materiał uzupełnia znakomita przeróbka przeboju Courtney Love i jej grupy Hole „Doll Parts”. 


Wydarzenie na Facebooku

Smolna: Hercules & Love Affair live
Miejsce: Smolna, Smolna 38, Warszawa
Data: 25.11.2017 w godzinach 22.00-8.00
Ogłaszamy pierwsze nazwisko z jesiennego programu Smolnej. Po fantastycznym występie na Tauron Nowa Muzyka Katowice przyszedł czas na specjalny i jedyny występ Hercules & Love Affair promujący najnowszy album „Omnion” już 25 listopada w klubie Smolna. 

Tytułowy utwór z albumu "Omnion" Hercules & Love Affair to "apel do absolutu o pomoc i uzdrowienie" jak wyjaśnia Andy Butler. Kompozycja "Omnion", na której śpiewa wyjątkowa Sharon Van Etten doskonale oddaje charatker i styl albumu. Jedenaście piosenek wypełnionych jest wiarą i tolerancją, czyli wartościami coraz rzadziej spotykanymi w dzisiejszych niespokojnych czasach.

Omnion jest drugim singlem z nadchodzącego albumu, wydanego przez mr.intl / Skint / BMG (premiera 1 września). Andy Butler i jego stali współpracownicy Rouge Mary i Gustaph połączyli siły ze światowej klasy wykonawcami, jak Faris Badwan z The Horrors, najbardziej wpływowy zespół indie arabskiego świata Mashrou 'Leila, Sharon Van Etten i islandzki sistrzany duet Sísý Ey.

Wydarzenie na Facebooku

DEBATY - SPOTKANIA - AKCJE - 
TEATR - WYSTAWY

Pokaz filmu "Piękny kraj" - Rzeszów
Miejsce: WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7
Data: 19.11.2017, godz. 14.00

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany. 

"Piękny kraj" to porównywany do "Tajemnicy Brokeback Mountain" film nagrodzony w Sundance za najlepszą reżyserię. W Polsce pokazywany na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji "Odkrycia".

Pokaz jest darmowy.

Wydarzenie na Facebooku

Jeśli to widzisz - premiera spotu kampanii Lambdy Warszawa
Miejsce: państwomiasto, Andersa 29, Warszawa
Data: 23.11.2017, w godzinach 19.00-21.00
Zapraszamy na premierę spotu kampanii "Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz" i dyskusję poświęconą przemocy domowej wobec osób LGBT. 

Przemoc to słowo, które obrosło w brutalne obrazy siniaków, podniesionych pięści i ofiar wciśniętych w kąt pustego pokoju, tak często wykorzystywane przez liczne kampanie społeczne. Podczas pracy nad kampanią „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” naszym celem było pokazanie odmiennego obrazu przemocy, zwrócenie uwagi na przemoc psychiczną i ekonomiczną – częstszą, choć paradoksalnie trudniejszą do pokazania. 

Spot jest drugą częścią trwającej kampanii. W maju 2017 roku na przystankach na terenie Warszawy zawisły plakaty nawiązujące do autentycznych wypowiedzi rodziców i bliskich osób LGBT – np. „Znajdziemy takich lekarzy, żeby wyleczyli tę twoją orientację”, „Ja urodziłam córkę, a nie jakiegoś transa”, „Jak powiesz babci, że jesteś takim odmieńcem, to ją tym zabijesz”. 

Komunikat „jeśli to słyszysz”, „jeśli to mówisz” skierowany jest do osób doświadczających przemocy domowej i jej sprawców. Tym razem, poprzez krótki film "Jeśli to widzisz" zwracamy się do świadków – osób, które często odbierają sygnały, że w rodzinie dochodzi do zachowań przemocowych, ale je ignorują. 

Wspólnie z naszymi gośćmi zastanowimy się nad tym, jak reagować i mówić o przemocy domowej wobec osób LGBT. Jakich form przemocy doświadczają młode osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe? Z czego wynika brak akceptacji i negatywna postawa ich rodziców i bliskich? Jaki obraz przemocy obecny jest w kulturze i mediach? 

Naszymi gośćmi będą: młode osoby LGBT i ich rodzice, trenerka antydyskryminacyjna, autorzy i autorki pierwszej w Polsce kampanii społecznej poświęconej przemocy domowej wobec osób LGBT.

Wydarzenie na Facebooku

Pokaz filmu "Artykuł osiemnasty" - Olkusz
Miejsce: BWA w Olkuszu, ul. Szpitalna 34
Data: 25.11.2017, godz. 15.00

Zapraszamy na darmowy pokaz filmu dokumentalnego, Artykuł Osiemnasty!

"Artykuł Osiemnasty" to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym pada pytanie, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci. Mimo 25 lat wolności i demokracji ludzie LGBT nadal spotykają się z dyskryminacją, a politycy nie traktują ich problemów poważnie. Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa nie tylko utrudnia im zwykłe codzienne funkcjonowanie, ale też jest dla nich potwierdzeniem, że we własnej ojczyźnie są obywatelami drugiej kategorii.

Wydarzenie na Facebooku

Wystawa "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst" w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Data: 28.09.2017-21.01.2018
Wystawa dzieł Fridy Kahlo i Diego Rivery z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów, a także prac z kolekcji prywatnych i muzeów w Meksyku, Niemczech i Polsce.

Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów. Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce.

Wydarzenie na Facebooku




Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Oceń artykuł
4.7/5 (411)
Nie podoba (25)

Komentuj
Komentarze
126
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
JulkaMariposa (38) Trójmiasto 14.10.2017 21:08
Popieram :)
JulkaMariposa (38) Trójmiasto 14.10.2017 21:08
Do Lesbijek i organizatorów:
Na "rynku" brak imprez dla lesbijek 30+. Wszystkie imprezy wnioskując po repertuarze są adresowane dla kobiet 18-29 lat. Ale nie będę tu pisać o dyskryminacji. Chciałam tylko zaapelować do wszechmocnych organizatorów/organizatorek imprez, że lesbijką jest się całe życie, a nie do 29 rż i żeby pomyśleli także o zorganizowaniu imprez dla dojrzalszych kobiet, które nie lubią hałasu, zgiełku, muzyki techno, dymu tytoniowego i alkoholu. Takie imprezy są bardzo potrzebne.
Zakręcona.. :) (27) Toruń 13.10.2017 10:10
i teraz nawet w Toruniu marsz równości będzie ;)
L_VIBES (?) 09.10.2017 23:33
Jeśli nie masz jeszcze planów na sobotni wieczór 14 października, to serdecznie zapraszam na kolejną odsłonę kobiecej imprezy. Djki x vocal live x wystawy & stoiska x szybkie randki by warszawskie schadzki :) 4 girls only :) bierz koleżanki i wpadaj :) więcej pod linkiem: https://www.facebook.com/events/132691870794397

Masz pytanie ? Napisz do Nas! :)
Zuan (21) Poznań/Wolsztyn 13.09.2017 1:01
Coś poza HAH'em w Poznaniu się dzieje...?
L_VIBES (?) 12.09.2017 22:31
HAJ!
Już w najbliższą sobotę zapraszam na imprezę Tylko Dla Kobiet + koncert "SYRENY" x Dj Lucy x Dj Hiena
Chcesz zrobić tatuaż w trakcie imprezy? Zapisz się! -50% tej nocy.
do zobaczenia 16 września! XOXO club / Marii Konopnickiej 6 / warszawa https://www.facebook.com/events/1971793076420512/
L_VIBES (?) 28.08.2017 16:15
▬▬▬▬ PLENEROVE LOVE ▬▬▬▬
czyli pożegnanie lata w kobiecym gronie!
Już 2 września zapraszamy serdecznie do nowego miejsca na świeżym powietrzu
#DOKONCALATA / ul. Wawelska 5
To nowa przestrzeń na Polu Mokotowskim, posiadająca 2 bary i ogromny ZADASZONY - co najważniejsze PARKIET! :) dodatkowo nie zabraknie wielu miejsc do siedzenia i chillowania! :)
Poprzez ilość atrakcji wyjątkowo wystartujemy o 21:00!

Tym razem o waszą dobrą zabawę zadbamy dodatkowo przez strefy rozrywki tj:

▬▬▬▬ strefa PLAY & FUN ▬▬▬▬
W lokalu znajdować się będą gry planszowe m.inn :
cludo
kolejka
robale
5 sekund
time party
domek
i wiele innych

▬▬▬▬ strefa WYSTAWCÓW ▬▬▬▬
MISS CUTE https://www.facebook.com/misscutepl/?ref=br_rs&sw_fnr_id=(...)&fnr_t=0

VALENTOVITCH https://www.facebook.com/valentovitch/

JÓSTYNA FRĄCKIEWICZ https://www.facebook.com/Pykcyk/?pnref=lhc

RECICLARTE https://www.facebook.com/reciclartepage/

LAMBDA https://www.facebook.com/lambda.warszawa/

MIŁOŚĆ NIE WYKLUCZA https://web.facebook.com/Miloscniewyklucza

KPH ( na imprezie znajdować się będą gadżety i prezenty od KPH ) https://www.facebook.com/lgbt.kph/

▬▬▬▬ strefa STREET FOOD ▬▬▬▬
Na imprezie nie zabraknie food trucków z jedzeniem dla nocnych smakoszy :)

FRESH PASTA POINT https://www.facebook.com/Fresh-Pasta-Point-47136162637577(...)6375778/

TYBETAŃSKIE YAK FOODTRUCK https://www.facebook.com/yakfoodtruck/

PIEKIELNY GRILL
Serwują pyszne dania z grilla

▬▬▬▬ DJs ▬▬▬▬
✖ ZUZAOK https://www.facebook.com/iamzuzaok/
✖ HIENA https://www.facebook.com/djhiena/

▬▬▬▬ DO WYGRANIA ▬▬▬▬
Vouchery na tatuaże do ZUZAOK
<Zuza nie tylko gra ale też i dziara>
Vouchery na Monster Trucki by Extremely
Zniżkowe vouchery do Aglaja & Izumi Hair
Płyty KOBIECE BRZMIENIE vol.l 1 by L Vibes

▬▬▬▬ WSTĘP ▬▬▬▬
start wyjątkowo o 21:00
wstęp : 15 pln / 20 pln
klub : #dokonca lata / Wawelska 5
▬▬▬▬ MATRONATY ▬▬▬▬

Portal dla lesbijek i biseksualistek Bezz.pl https://web.facebook.com/bezz.pl

Lambda Warszawa https://web.facebook.com/lambda.warszawa

Kobiety Kobietom https://web.facebook.com/KobietyKobietom

Miłość nie Wyklucza https://web.facebook.com/Miloscniewyklucza

Wyspa Kobiet - Twoje kobiece miejsce https://web.facebook.com/WyspaKobiet

Kobieca drużyna piłkarska https://web.facebook.com/Chrzaszczyki

Miłość nie wyklucza https://web.facebook.com/Miloscniewyklucza

Kampania przeciw Homofobii https://web.facebook.com/lgbt.kph/

Queer.pl www.queer.pl

Do zobaczenia
LV & friends
L_VIBES (?) 28.08.2017 16:04
zapraszam na imprezy dla lesbijek by L VIBES

Żegnamy wakacje w wielkim kobiecym stylu! Już 2 września ( sobota )
impreza kobieca PLENEROVE LOVE x 3 strefy rozrywki ( play&fun, wystawy i food trucki ) x Djki x klub #dokoncalata na ul. Wawelskiej 5. Weź udział w naszych konkursach fb i zgarnij nagrody ( tatuaże, monster trucki i wiele innych ). Zgarnij znajome/przyjaciolki i wpadaj! Więcej o evencie na : https://www.facebook.com/events/246453732542442/?active_t(...)ab=about

Mamy nadzieję, że do zobaczenia w środku!
L_VIBES (?) 28.08.2017 16:03
Hej!
Istnieją imprezy dla lesbijek . Nazywają się L VIBES
Nadchodząca impreza kobieca PLENEROVE LOVE x 3 strefy rozrywki ( play&fun, wystawy i food trucki ) x Djki x klub #dokoncalata na ul. Wawelskiej 5. Więcej o evencie na : https://www.facebook.com/events/246453732542442/?active_t(...)ab=about
jestem za mam 45 (?) 15.08.2017 15:48
Do Lesbijek i organizatorów:
Na "rynku" brak imprez dla lesbijek 30+. Wszystkie imprezy wnioskując po repertuarze są adresowane dla kobiet 18-29 lat. Ale nie będę tu pisać o dyskryminacji. Chciałam tylko zaapelować do wszechmocnych organizatorów/organizatorek imprez, że lesbijką jest się całe życie, a nie do 29 rż i żeby pomyśleli także o zorganizowaniu imprez dla dojrzalszych kobiet, które nie lubią hałasu, zgiełku, muzyki techno, dymu tytoniowego i alkoholu. Takie imprezy są bardzo potrzebne.