logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
83
1
4
Książki

Mężczyźni z różowym trójkątem

Prawdziwa historia homoseksualisty - więźnia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego.

Wstrząsające zapisy cierpień i krzywd, jakich geje doznali nie tylko w obozach, ale też tuż po wojnie, kiedy po wyzwoleniu byli dalej prześladowani.

To Pierwsza opublikowana w Polsce relacja byłego więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, który był prześladowany na mocy Paragrafu 175 za orientację homoseksualną. Wspomnienia Hegera są do dziś uznawane za unikatowe, nie tylko ze względu na przełamanie tabu związanego z tą grupą ofiar narodowego socjalizmu, ale przede wszystkim ze względu na przerażający opis cierpienia tej grupy ofiar, która była prześladowana również po wojnie – Paragraf 175 przetrwał w NRD i RFN do końca lat sześćdziesiątych XX w. (całkowicie wycofany z niemieckiego prawodawstwa dopiero w 1994 roku). W Niemczech książka mogła ukazać się dopiero w 1972 roku.

Milczenie wymuszone przez społeczeństwo lat powojennych stało się udziałem niemal wszystkich ocalonych homoseksualistów. Zostali oni pozostawieni sami sobie i umierali sami ze swoimi wspomnieniami. Dlatego też historia Josefa Kohouta, wydana pod pseudonimem Heinz Heger, zastępuje tu wiele innych, których nigdy nie poznamy.

dr Klaus Müller

Cóż ja takiego zrobiłem, bym miał tak ciężko za to pokutować? Czy byłem zboczeńcem albo zagrożeniem dla narodu? Pokochałem przyjaciela, mężczyznę – i nie był to młodociany, tylko 24letni, dorosły człowiek. Nie widziałem w tym niczego strasznego ani niemoralnego. Cóż to za świat i co to za ludzie, którzy decydują za dorosłego człowieka, kogo i jak należy kochać?

Heinz Heger

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
LO❤ES (28) Warszawa | Kraków | Sandomierz 07.02.2017 10:22
Zamienię się, oddam tę książkę w zamian za inna o tematyce lgbt gay.
Szamanko (?) 17.07.2016 20:28
Gdzie będzie można kupić książkę ?
Monika_36 (?) 10.07.2016 10:01
Wiecie jak Niemcy sprawdzali kto jest gejem a kto nie?dobrze znane mi są czasy II wojny światowej,obozów koncentracyjnych gdyż to jest moje hobby stąd wiedza.Gdy mężczyźni pracowali np przy torach,Niemcy wypuszczali do nich prostytutki.Ci którzy się nimi zainteresowali byli hetero a reszta homo,wiec wielu mężczyzn uznanych przez nich za gej wcale nimi nie było. Więźniowie bali się reagować na zaczepki kobiet ze zostaną rozstrzelani poza tym nie wszystkim w tym okresie był w głowie seks -większość marzyła o jedzeniu i wolności.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.9/5 (84)

Autor: Heinz Heger

Wydawnictwo: Ośrodek Karta

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-64476-24-52


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku