logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
84
14
4
Książki

Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji Kościoła

Autobiografia polskiego księdza-geja, Krzysztofa Charamsy.

Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy – to na nim opiera się cała konstrukcja budynku. Coming out Krzysztofa Charamsy, dokonany w październiku 2015 roku jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji. Wymusza na kobietach podporządkowanie się mężczyznom, a osoby homoseksualne dyskryminuje, traktuje jak trędowatych, wyniszcza. Unieszczęśliwia ludzi. Wszystko to skrywane jest pod płaszczykiem utkanym z hipokryzji, ponieważ – jak twierdzi Charamsa – głęboko homofobiczne katolickie duchowieństwo samo w dużej mierze składa się z homoseksualistów. Stłumiona i zepchnięta do podziemi seksualność ludzi Kościoła, zmuszonych do respektowania niezgodnego z ludzką naturą nakazu obowiązkowego celibatu, nierzadko staje się przestrzenią, w której mnożą się nadużycia i przemoc pedofilska.

Charamsa w "Kamieniu węgielnym" pragnie wstrząsnąć sumieniami i zapoczątkować odnowę Kościoła katolickiego, w który wciąż jeszcze chce wierzyć. Aby Kościół mógł dalej istnieć, musi wreszcie pogodzić się z wynikami badań naukowych i zacząć szanować wszystkich ludzi – niezależnie od ich orientacji seksualnej.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Casanova21 (25) Kraków 23.10.2017 20:04
Oceniam książkę na 3/5, mega nudna i ciężko przez nią przebrnąć, nie polecam kupować.
wioolap (41) Wrocław / Kraków 19.09.2017 13:00
ojej zostałem przyłapany to szybko pierwszy rzucę kamieniem - jaki bunt ?! przecież Pan ślubował CZYSTOŚĆ przed tym, w którego Pan tak mocno wierzy i któremu chciał Pan swoje życie poświęcić - czym się zatem różni Pana hipokryzja od hipokryzji kościoła ?
Nat. (?) 11.04.2017 14:28
już zamówiłam. czekam na premierę.
heyday (24) Kraków / Edynburg 17.03.2017 23:06
"To co zdumiewa i pozwala określić księdza Charamse jako oszusta i hipokrytę, polega na przyznaniu się księdza do utrzymywania kontaktów seksualnych ze swoim partnerem. Tego jeszcze w Kościele katolickim nie było. Ksiądz przyznaje się nie tylko do utrzymywania kontaktów seksualnych, ale też uważa, że nie ma nic w tym złego. Przyznam, że całkowicie oniemiałem. Przecież celibat księży katolickich, czyli brak kontaktów seksualnych z kimkolwiek, jest jedną z zasad Kościoła katolickiego"....
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku