Przyjdź na weekendowe demonstracje

Dodano: 14.07.2017, Aktualizacja: 16.07.2017
Atak na sądownictwo to także zagrożenie praw LGBT

"Atak partii rządzącej na Sąd Najwyższy i niezawisłe sądownictwo to zagrożenie dla praw i wolności obywatelskich. Również naszych - społeczności LGBT+" - podkreśla Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i apeluje: weźcie tęczową flagę i przyjdźcie na weekendowe demonstracje!W piątek, sobotę i w niedzielę w Warszawie odbędą się demonstracje w obronie niezawisłych sądów, organizowane m.in. przez Obywateli RP, Komitet Obrony Demokracji, czy partię Razem.

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza apeluje: weźcie tęczową flagę i przyjdźcie na te wydarzenia!

Przypomnijmy, że to nie pierwsza odsłona akcji "tęcza dla demokracji": w ostatnim roku tęczowe flagi często pojawiały się na demonstracjach w obronie wolnych mediów, czy Unii Europejskiej. Chociaż nie wszystkim się to podobało.

ZOBACZ TEŻ Tęcza zbyt skrajna? Hall o flagach na demonstracjach KOD Legenda opozycji o demokracji w Polsce


Dlaczego nasz udział w weekendowych demonstracjach jest ważny?

W środę Sejm przyjął nowelizację ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz prawo o ustroju sądów powszechnych. KRS to organ, który stoi na straży niezależności sędziów i niezawisłości sądów. Wg przeforsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian kadencja członków wygasi się 30 dni od wyjścia nowelizacji w życie - zmienia się też sposób wybierania kolejnych członków Rady.

Ustawa prawo o ustroju sądów powszechnych natomiast zmienia zasady wyboru i odwoływania prezesów sądów, dając większe uprawnienia w tym zakresie ministrowi sprawiedliwości.W czwartek w nocy w Sejmie pojawiła się też ustawa dotycząca Sądu Najwyższego, która wywołała krytykę wielu prawników i organizacji. Wg jej założeń kadencja sędziów SN wygaśnie, a na wybór kolejnych będzie miał wpływ Zbigniew Ziobro.

"Mniejszości oraz zwykli ludzie potrzebują niezależnego, rzetelnego sądownictwa jako gwarancji godnego życia i równego traktowania. Przypomnijmy, że Sąd Najwyższy uchwałą rozstrzygnął, że partner/partnerka tej samej płci – podobnie jak partner/partnerka różnej płci – ma prawo wstąpienia w stosunek najmu po śmierci partnera/partnerki oraz że osobą najbliższą w rozumieniu Kodeksu Karnego, która ma prawo m.in. do odmowy składania zeznań, jest także partner/partnerka tej samej płci" - przypomina Miłość Nie Wyklucza i apeluje: przyjdźcie w weekend na demonstracje.14 lipca, piątek, od 9.00 pod Sejmem
15 lipca, sobota, od 15.00 pod Pałacem Prezydenckim
16 lipca, niedziela, od 15.00 pod Sejmem


MNW apeluje też, by podpisać petycję Akcja Demokracja "Sądy wolne od polityków".

(red)Oceń news
4.5/5 (47)
Nie podoba (5)

Komentuj
Komentarze
115
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
don_diego44 (52) Tychy 29.07.2017 0:19
@shingao
Kodeks pracy mówi ,że pracodawca jest zobowiązany udzielić urlopu a pracobiorca nie może zrezygnować z urlopu . Ekwiwalent pieniężny może być wypłacony tylko w wyjątkowych przypadkach np gdy umowa o pracę zostanie nagle rozwiązana i już nie ma możliwości udzielenia urlopu. A poza tym ciekawe skąd mu się wziął zaległy urlop skoro co roku w TK jest miesięczna przerwa urlopowa.
A to o tej mendzie odnosiło się do Sorosa ,bo to on zajmuje się machlojkami finansowymi.
don_diego44 (52) Tychy 29.07.2017 0:07
@psom na pożarcie
No to z ostatnich sondaży wynika ,że PiS ma 38% poparcia.
psom na pożarcie (?) 28.07.2017 13:30
Swoją drogą, właśnie mi się przypomniało jak naście lat temu niejaki Antoni Ptak, niezadowolony z dotychczasowych wyników, wypieprzył cały pierwszy skład Pogoni Szczecin i zastąpił ich samymi Brazylijczykami.
Efekt był oszałamiający: w pierwszym sezonie grali gorzej niż wcześniejsza drużyna, drugi zaś skończyli na ostatnim miejscu, a klub został cofnięty bodaj do piątej ligi.

Tam Ptak, tu ptak, wszystko ptak.
shingao (31) Szczecin 28.07.2017 13:00
don_diego44:
@shingao
Czyli uważasz ,że poprzedni prezes TK był lepszy, mimo tego ,że wypłacił sobie bezprawnie ponad 100tys zł ,czym skompromitował zajmowane przez siebie stanowisko . Jego zastępca też chciał w ten sam sposób wyłudzić kasę, ale obecna prezes TK mu to uniemożliwiła .


Jakieś źródła do tych rewelacji bezprawnie wypłaconych pieniędzy?

don_diego44:
(...) Jaką trzeba być ostatnią mendą , żeby specjalnie wywoływać kryzysy w biednych krajach, doprowadzając biednych ludzi do jeszcze większej biedy i bogacąc się na tym.


Jakieś nowe oskarżenia wobec Rzeplińskiego.
psom na pożarcie (?) 28.07.2017 6:40
don_diego44:
@psom na pożarcie
Sondaże sondażami, ale jednak o rzeczywistym poparciu decydują wybory .PiS ma większość parlamentarną i może samodzielnie rządzić i takie są realia .


2 lata po ostatnich wyborach i 2 lata przed następnymi, o rzeczywistym poparciu decydują wybory, a nie sondaże prowadzone na bieżąco przez instytucje badań społecznych?

Poddaję się - nie da się rozmawiać z osobą, która na bieżąco wymyśla nowy język. Jakiś dadaizm mentalny.
don_diego44 (52) Tychy 28.07.2017 3:36
@shingao
Czyli uważasz ,że poprzedni prezes TK był lepszy, mimo tego ,że wypłacił sobie bezprawnie ponad 100tys zł ,czym skompromitował zajmowane przez siebie stanowisko . Jego zastępca też chciał w ten sam sposób wyłudzić kasę, ale obecna prezes TK mu to uniemożliwiła .
Jaką trzeba być ostatnią mendą , żeby specjalnie wywoływać kryzysy w biednych krajach, doprowadzając biednych ludzi do jeszcze większej biedy i bogacąc się na tym.
don_diego44 (52) Tychy 28.07.2017 3:23
@psom na pożarcie
Sondaże sondażami, ale jednak o rzeczywistym poparciu decydują wybory .PiS ma większość parlamentarną i może samodzielnie rządzić i takie są realia .
shingao (31) Szczecin 27.07.2017 17:35
don_diego44:
@psom_na _pożarcie
Rzeczywistości to może nie opłacił ,ale sondaże to już mógł . Soros,Soros czy to nie ten międzynarodowy hochsztapler?


A co złego zrobił Soros?
shingao (31) Szczecin 27.07.2017 17:31
don_diego44:
@shingao
Przesadziłeś z tym przykładem. Mają większość parlamentarną i zgodnie z zasadami demokracji mogą zmieniać zasady prawne.


Mają większość potrzebną do zmiany ustaw, ale muszą robić to w zgodzie z konstytucją. Ponadto nie mają większości potrzebnej do zmiany konstytucji. Dlatego dokonali zamachu na TK. Aby wstawić tam usłużne miernoty, które zaklepią wszystko co przyśle Jarek.
psom na pożarcie (?) 27.07.2017 10:50
I podkreślam: te 21% pochodzi Z TEGO SAMEGO PORTALU INTERNETOWEGO, na którym wyszło, że 60% młodych rzekomo popiera PiS. Co oznacza, że nawet uczestnicy zmasowanej akcji podbijania wyników dla Prawa i Sprawiedliwości musieli w większości być niezadowoleni z reformy sądownictwa. Tak bardzo źle :D


Queer.pl © 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019