Grożą jej po coming oucie, ale niczego nie żałuje

Dodano: 29.08.2017, Aktualizacja: 29.08.2017
Pierwsza ujawniona lesbijka w Egipcie

Dalia Al-Faghal niedawno ujawniła się na Facebooku. Spotkała się z falą nienawiści, homofobii, jej prywatne dane zostały upublicznione i grożą jej śmiercią. Sama Dalia podkreśla jednak: niczego nie żałuję. A swoją historię opowiada serwisowi BuzzFeed.Wszystko zaczęło się, gdy Dalia upubliczniła na Facebooku status związku. Towarzyszył temu post - po angielsku i arabsku, w którym dzieli się radością, albowiem jej związek z kobietą został zaakceptowany przez homofobicznego do tej pory ojca. Który życzył jej szczęścia.

Post szybko rozszedł się po sieci, coming outem kobiety zainteresowały się media. Dalia zaczęła otrzymywać homofobiczne komentarze, pisano jej, że jest przeklęta, że powinno się ją ukamieniować. Homofobiczne komentarze zaczął otrzymywać i jej ojciec, któremu też grożono śmiercią.

Dalia odpowiedziała na komentarze, podkreślając, że "Gdy mój ojciec mi pogratulował, zrobił to, albowiem powiedziałam mu, że jestem szczęśliwa, więc on sam życzył mi szczęścia. W oczach mojego ojca to co robię to grzech - ale grzechem jest także nękanie innych, dlatego uważa, że tak długo, jak jestem dobrym człowiekiem, mój los także będzie dobry".

ZOBACZ TEŻ Egipt: siedem osób aresztowanych za "rozpustę" Nagonka na mniejszości trwa


Dlaczego zdecydowała się na coming out? Bo Egipt to "straszne miejsce dla społeczności LGBTQ". "I to co zrobiłam, poprzez napisanie posta, miało być dowodem na to, że wszystko się może zmienić, ludzie się zmieniają i zmienić może się także społeczny konstrukt naszych społeczności" - podkreślała Dalia, dodając, że nie czuje się bohaterką.

"Jestem osobą, za którą wiele walk o to, by być w tym akurat miejscu w życiu" - zaznacza kobieta.

W rozmowie z BuzzFeed Dalia dodaje, że otrzymała nie tylko hejt - ale też dużo wsparcia, które jej bardzo pomogło.

Co ma do przekazania młodzieży LGBTQ w Egipcie? Bądźcie silni, nie zawsze coming out jest wyjściem, ale twórzcie swoje bezpieczne przestrzenie, zwłaszcza w Internecie, bo nie jesteście sami. Są ludzie, którzy was wspierają i kochają takimi, jakimi jesteście.(md)
Oceń news
4.9/5 (88)
Nie podoba (1)

Komentuj
Komentarze
5
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Jędzowata Jędza (?) 30.08.2017 21:52
Hmmm, sądząc ze zdjęcia i biżuterii tej pani, jest wysoce prawdopodobne, że należy ona do społeczności Koptów, dlatego tym bardziej należą jej się słowa uznania - Koptowie są niejako rdzenną ludnością Egiptu, mieszkali tam jeszcze przed podbojem ze strony Arabów, a są traktowani niewiele lepiej niż Aborygeni przez Anglików w XX wieku. Stąd też zapewne odwaga tej pani, Koptowie są w stanie zrobić wiele rzeczy, żeby być w opozycji do muzułmańskiej większości (swego czasu to właśnie jeden z Koptów w sieci zamieszczał karykatury Mahometa, co oczywiście nie skończyło się dla niego dobrze, ale wiem tyle, że Charlie Hebdo przy tym wysiadało). Gratuluję!
shingao (31) Szczecin 30.08.2017 19:03
Gosc:
Brzydka


Jej wygląd ma w tym momencie jakiekolwiek znaczenie?
Carola (23) Olsztyn 30.08.2017 0:23
Piękny artykuł. Warto było przeczytać go do końca. Szczególnie te słowa nadają mu sens : "W oczach mojego ojca, to co robię, to grzech-ale grzechem jest także nękanie innych, dlatego uważa, że tak długo, jak jestem dobrym człowiekiem, mój los także będzie dobry."
Linbix (21) Poznań 29.08.2017 16:53
Brawo za odwagę :) ! I bardzo dobre przesłanie !
Mkk. (25) kraków 29.08.2017 13:45
Szkoda, że w ludziach jest tyle nienawiści. Zatruwają życie komuś kto jest szczęśliwy, komuś kto chce się cieszyć swoją miłością i żyć spokojnie, to smutne.
Wszystkiego najlepszego dla dziewczyn, wytrwałości, szczęścia i miłości
i jak najmniej złego jadu ludzkości ;)


Queer.pl © 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019