W tym tygodniu: co nas ominęło?

Dodano: 06.10.2017, Aktualizacja: 07.10.2017
Informacje z queerowego świata

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 33.Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - od tego wydania będziemy zaczynać o przeglądu newsów z wszystkich kontynentów. 

EUROPA

W Wielkiej Brytanii wciąż nie mogą się zdecydować - chcą gejów w kościołach, czy też nie. Biskup Canterbury chce ukarać kościół szkocki za wsparcie związków jednopłciowych, ten jednak chyba niewiele sobie z tego robi. W tym czasie organizacja "Support 4 The Family" pozwala sobie na promocję nowej ulotki, w której homoseksualizm porównuje się do nazizmu i Adolfa Hitlera. W Serbii walka o wygraną w "Big Brotherze" sięga zenitu skoro jeden z uczestników, Lepi Mića, folkowy wokalista, publicznie ujawnia Žarka Stojanovića w walce o główną wygraną. Rodzina odcina się od komentarzy, a Wielki Brat milczy.


W Estonii pastor Annika Laats powiedziała, że wspiera społeczność LGBT, ale arcybiskup Urmas Viilmad uważa, że jednak nie wspiera społeczności LGBT, w szczególności jeżeli chodzi o małżeństwa jednopłciowe. Arcybiskup na Facebooku po prostu sprostował jej wypowiedź: może i wspiera, ale kościół i tak jest przeciwko.  


Malta staje się złotą przystanią dla LGBT. A Charles Radcliffe z ONZ-u uważa, że to przykład dla całego świata - jak w krótkim czasie zreformować system, ale i zmienić podejście ludzi. 

BLISKI WSCHÓD

Brak newsów z tego regionu.

AMERYKA 

Stany Zjednoczone. Znów ataki na osoby transpłciowe: Kylie Perez jest nastolatką, którą zaatakowało 7 rówieśniczek. Dotkliwie ją pobiły i raniły w East Side High School w Newark w stanie Nowy Jork. Dziewczyny został zawieszone i prowadzone jest dochodzenie. Nieoczekiwany zwrot akcji natomiast w Georgii. 40-letni Nino Bolkvadze, prawnik i aktywista LGBT, dostał nominację Partii Republikańskiej na stanowisko w korpusie służby cywilnej. Czyżby odwilż w Ameryce Trumpa?


W Teksasie kościół metodystów mówi nie dla równości małżeńskiej i deklaruje, że nie zamierza przestrzegać prawa. 


70-letni Shehada Issa został skazany przez kalifornijski sąd za zabójstwo swojego homoseksualnego syna. Wcześniej zabił jego żonę. Amira, "w samoobronie". W Nowym Jorku ktoś rozprowadza ulotki, które mówią: "Murzyni i pedały powinni spłonąć w piekle" (sic!). 
Wyjątkowy jest dr Wesley Muhammad, który uważa, że rząd USA produkuje specjalną marihuanę, która powoduje, że czarnoskórzy mężczyźni stają się gejami. Podobno ma ku temu przesłanki i dowody. Czekamy!


Od dzisiaj, tj. od piątku, w stanie Mississippi legalna będzie dyskryminacja społeczności LGBT ze względu na przekonania religijne. W Arizonie landlord, właściciel mieszkania, podglądał swojego najemcę i kiedy ten uprawiał seks z innym mężczyzną, ten wypowiedział mu umowę. Na szczęście jest zbrodnia, jest i kara - dwa lata więzienia. 


Kanada. Statystki są okrutne - im gorsza sytuacja materialna rodzin LGBT, tym wyższy odsetek samobójstw wśród młodych ludzi LGBT. Minister stanu Alberta, Dave Eggen, ogłosił, że zostanie wprowadzone nowe prawo chroniące społeczność LGBT przed "outingiem" w szkołach. Cel? Bezpieczeństwo i pełne równouprawnienie. 


W stolicy Kolumbii, Bogocie, Isabel Gaviria i Maria Perilla, para lesbijek, zostały zaatakowane przed swoim domem. Sprawczynie, Yackeline Hurtadoi jej córka Angie Hurtado, zostały zatrzymane przez policję. 


W Brazyli na ulicach San Paulo tysiące ludzi manifestowało przeciwko powtórnej legalizacji terapii reparatywnej. 

OCEANIA - kolejny tydzień z rzędu - Australia

Z sondaży wynika, że obywatele opowiedzieli się za równością małżeńską (64%), ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Poczekajmy na oficjalne wyniki, które mają być 7 listopada. W międzyczasie oczywiście rewelacje: gejów wspierają Żydzi i iluminaci, są groźby i życzenia AIDS (sic!). Wielebny Fred Nile uważa, że geje założą swoją Australię, której hymnem będzie "Same Love" Macklemore'a. Pojawił się ciekawy spot reklamowy: "twoje dzieci będą zmuszone do gejowskiego seksu". Ale to nie straszne jednej z babć. Jean bez ogródek mówi, że chce, by jej wnuczka, która jest lesbijką, była po prostu szczęśliwa.


AZJA

W Bangkoku odbyła się gala wręczenia lokalnych nagród LGBT, HERO. Wśród nagrodzonych: aktywista z Tajwanu, Chi Chia-wei, działacz z Bangladeszu, Xulhaz Mannan i japoński doktor Hideki Sunagawa. Wszystkich nagrodzonych możecie poznać tutaj


Niepokojące wieści z Azerbejdżanu, gdzie dochodzi do zatrzymań homoseksualnych mężczyzn, świadkowie porównują to do sytuacji w Czeczenii. Nawet 100 mężczyzn i jedna kobieta transpłciowa zostało zatrzymanych w Baku. Sprawę nagłośnił aktywista Javid Nabiyev. 


W Pakistanie osoby transpłciowe będą miał dostęp do bezpłatnej edukacji. Pierwszą uczelnią będzie The Allama Iqbal Open University w Islamabadzie. 


W centralnych Indiach powstają neutralne płciowo toalety, specjalnie dla osób transpłciowych. Mało tego - aż trzy transpłciowe kobiety zostaną oficerkami policji. To efekt wprowadzania w życie programu równościowego i antydyskryminacyjnego. 


W Nepalu sąd najwyższy dał prawo osobom transpłciowym prawo do zmiany płci w dokumentach urzędowych. Podobnie będzie w Pakistanie, gdzie ułatwiony ma być dostęp do nowych dokumentów. 


Indonezja chce zabronić postaci LGBT w mediach. A na Tajwanie premier, William Lai, obiecuje, że zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe. 

AFRYKA

Botswana
- nowe regulacje ws. osób transpłciowych. Na ich korzyść! Mężczyzna wygrał sprawę i może wpisywać teraz w formularzach, że jest naprawdę mężczyzną. Tunezja natomiast zakazuje badań analnych, które miały potwierdzać homoseksualność mężczyzny. 


Niepokojące rzeczy dzieją się w Egipcie - pokłosie zeszłotygodniowych zatrzymań po koncercie Mashrou’ Leila. Podaje się liczbę 57 osób aresztowanych. Żeby było mało, tamtejsza rada mediów (narodowych) postuluje ograniczenie postaci LGBT w mediach do minimum, najlepiej do zera. Chyba że będą chcieli się "nawrócić" na heteroseksualizm. 


następnaOceń news
5/5 (11)
Nie podoba

Komentuj
Komentarze
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Brak komentarzy


Queer.pl © 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019