Znany socjolog potrzebuje pomocy

Dodano: 08.12.2017, Aktualizacja: 08.12.2017
Zbiórka dla Jacka Kochanowskiego

"Jacek Kochanowski, zasłużony badacz i nauczyciel akademicki, którego książki i teksty pomogły wielu młodym ludziom w Polsce, teraz sam potrzebuje naszej pomocy" - czytamy w zbiórce na Pomagam.pl, którą założył jeden z przyjaciół Jacka, Tomek Wrzosek.



Jacek Kochanowski jest socjologiem, badaczem, przede wszystkim gender/queer studies, bardzo zasłużonym dla społeczności LGBT.

Jak czytamy w opisie zbiórki - Jacek od wielu lat zmaga się z ciężką depresją: "Długotrwała walka i przyjmowane leki zrujnowały jego zdrowie i doprowadziły na skraj przepaści. Koszty leczenia wielokrotnie zmuszały go do zaciągania kredytów, których spłata obecnie przerosła jego możliwości. Zrujnowane zdrowie i przepisy ograniczające możliwość podejmowania dodatkowej pracy przez wykładowców UW nie pozwalają na rozwiązanie tego problemu we własnym zakresie".

W chwili obecnej Jacek Kochanowski ma tylko chorą matkę, która sama potrzebuje pomocy. "Dlatego zwracam się z gorącą prośbą: pomóżmy Jackowi Kochanowskiemu uwolnić się od pętli kredytowej i wrócić do normalnego życia, do twórczej pracy naukowej. Ten człowiek naprawdę zasługuje na pomoc" - podkreśla Tomek Wrzosek.

LINK DO ZBIÓRKI NA POMAGAM.PL


Oceń news
3.7/5 (15)
Nie podoba (4)

Komentuj
Komentarze
28
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 14.12.2017 19:24
@shingao
Tam gdzie cię krytykowałem wskazywałem na konkretne wypowiedzi. Nie moja wina, że tobie się nie chce tego przeczytać, tylko wolisz się obrażać nie wiadomo na co. Natomiast tam gdzie cię nie krytykowałem wołasz, żebym ci wskazał wypowiedzi, które niby krytykuję. I to ciągłe "spadaj" nie sprawia, że twoje wypowiedzi są bardziej merytoryczne. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Tworzysz problemy tam gdzie ich nie ma.
shingao (31) Szczecin 13.12.2017 22:54
maxoku:
@shingao
To smutne, że nie potrafisz rozmawiać ze mną merytorycznie. Zawsze Cię miałem za inteligentnego i darzyłem dużym szacunkiem. Najwyraźniej pomyliłem się i za dużo oczekiwałem. Nie popełnię już tego błędu. Temat uważam za zakończony. Idź spać i zapomnij, że dyskutowaliśmy.


Rozmowa merytoryczna jest wtedy, kiedy krytyka jest konkretna. Jest wtedy kiedy odnosi się do konkretnych wypowiedzi. Ty mi coś zarzucasz, ale nie wskazujesz fragmentu mojej wypowiedzi, gdzie niby nie-myślę. Nie robisz tego bo Ci się nie chce. Jak się nie chce, to spadaj. A swoje "pochwały" zachowaj dla siebie, bo to żadne pochwały tylko protekcjonalność.
maxoku (31) Radom 13.12.2017 21:38
@shingao
To smutne, że nie potrafisz rozmawiać ze mną merytorycznie. Zawsze Cię miałem za inteligentnego i darzyłem dużym szacunkiem. Najwyraźniej pomyliłem się i za dużo oczekiwałem. Nie popełnię już tego błędu. Temat uważam za zakończony. Idź spać i zapomnij, że dyskutowaliśmy.
shingao (31) Szczecin 13.12.2017 20:46
maxoku:
(...) Teraz Cię pochwaliłem za to, że się poprawiłeś, a Ty mnie zaczynasz atakować. (...)


To nazywasz pochwałą? Powiedz do mamy: "poprawiłaś się. Dziś nie wyglądasz jak dziwka". Ciekawe czy ucieszy się z Twojego "komplementu".
maxoku (31) Radom 13.12.2017 20:40
@shingao
Przeczytaj sobie któryś z moich wcześniejszych komentarzy, tam się czepiałem. Teraz Cię pochwaliłem za to, że się poprawiłeś, a Ty mnie zaczynasz atakować. To na serio nie ma sensu. Na spokojnie przeczytaj to co napisałem a potem dopiero komentuj. A jeśli czegoś nie zrozumiałeś to dopytaj normalnie, a nie w ten sposób. Nie moja wina, że nie rozumiesz, więc nie musisz mnie za to tak atakować.
shingao (31) Szczecin 13.12.2017 20:02
maxoku:
I znowu coś Cię opętało? Nie mam siły Ci tego tłumaczyć. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Jak nie pomoże to 10 razy, może dojdziesz w końcu (lol). Serio, nie musisz być taki niemiły. W słowie "spadaj" nie ma nic merytorycznego.


Jest konkret. Wskaż moją wypowiedź, której się czepiasz, a jak się Tobie nie chce, to spadaj. Takie rzucanie słów na wiatr, krytyka bez konkretnego powiedzenia o co chodzi, jest nie poważne. Jak nie masz sił, to nie zaczynaj krytyki.
maxoku (31) Radom 13.12.2017 19:55
shingao:
A ten protekcjonalny komentarz to odnośnie czego? Po pijaku pisałeś?
Moje wypowiedzi pod tym artykułem są spójne. Albo wskaż fragment, gdzie nie wykazałem się myśleniem, albo spadaj.
I znowu coś Cię opętało? Nie mam siły Ci tego tłumaczyć. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Jak nie pomoże to 10 razy, może dojdziesz w końcu (lol). Serio, nie musisz być taki niemiły. W słowie "spadaj" nie ma nic merytorycznego.
shingao (31) Szczecin 13.12.2017 18:40
maxoku:
@shingao
No nareszcie zacząłeś (znowu) myśleć. Trudno było? Chyba muszę częściej Cię besztać lol.


A ten protekcjonalny komentarz to odnośnie czego? Po pijaku pisałeś?
Moje wypowiedzi pod tym artykułem są spójne. Albo wskaż fragment, gdzie nie wykazałem się myśleniem, albo spadaj.
maxoku (31) Radom 12.12.2017 19:20
Jędza:
No tak, tyle że mój znajomy bierze dwa leki, z tym że zawsze bierze tańsze zamienniki.
To pogratulować mu lekkiej odmiany depresji, że tyle mu starcza. Cięższe odmiany wymagają droższych leków i nawet tanimi odpowiednikami się nie zamknie w tak niskiej kwocie. Osoby mocno aktywne publicznie lub zawodowo zapewne biorą więcej leków dla lepszego efektu. Stres u osób z depresją jest wielokrotnie potęgowany. Nie mówiąc już, że wszystko jest dużo bardziej wyczerpujące, również kontakty z ludźmi. Więc kolejne leki pobudzające, jak również nasenne. Końca nie widać. Dalej jest tylko gorzej.
Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że może nie każdemu uśmiecha się czekanie ileś miesięcy na wizytę i wtedy trzeba płacić.
Inną sprawą jest to, że prywatny lekarz lepiej się ustosunkuje do prośby pacjenta dotyczące kolejnych leków. Taki na NFZ będzie marudził i 5 razy się upewniał czy przepisać silniejsze leki. To może się wiązać z kolejnymi badaniami, które zajmują znowu dużo czasu.
maxoku (31) Radom 12.12.2017 19:00
@shingao
No nareszcie zacząłeś (znowu) myśleć. Trudno było? Chyba muszę częściej Cię besztać lol.

Już minęło kilka dni, przydałby się w końcu jakich update. Ja rozumiem, że organizator mógł popełnić błąd i kiepsko opisać akcję, ale powinien się już ogarnąć. W końcu skoro mu zależy na przyjacielu to powinno mu zależeć na tym, żeby opis zachęcał do pomocy, a nie wywoływał dezorientacje. I skoro takie głosy pojawiają się na tym portalu, redakcja powinna się o to upomnieć.