W tym tygodniu: co nas ominęło?

Dodano: 15.12.2017, Aktualizacja: 15.12.2017
Informacje z queerowego świata

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 43.Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - zaczynamy od przeglądu newsów z wszystkich kontynentów. 


EUROPA


Wielka Brytania:
- w Szkocji, okno Dundee LGBT Youth Centre zostało obklejone ulotkami, na których ktoś napisał, że "AIDS to nie choroba, to lekarstwo na homoseksualizm".
- Isla Whateley chciał napisać pracę dyplomową o społeczności LGBT w Irlandii Północnej, z jej badań okazało się, że to mocna wiara stoi za homofobią części społeczeństwa Ulsteru.
- W centrum Londynu doszło do kolejnego incydentu, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 50-letniego mężczyznę, który jest gejem. Atak miał zdecydowanie homofobiczne podłoże. 
- Rząd zastanawia się nad wprowadzenie dodatkowej rubryki w dokumentach, a w szczególności tych demograficznych i statystycznych. Proponuje się, by odpowiednie rubryki zostały wprowadzone już w 2021 roku. 
- Para lesbijek, Laura Hineson i Rachel Morgan, wygrały sprawę przeciwko szpitalowi, który za sztuczne zapłodnienie zażyczył sobie 6 000 funtów więcej niż od par heteroseksualnych.
- 44-letni prawnik Tim Varchmin z Londynu uważa, że diagnoza o zakażeniu wirusem HIV spowodowała, że zapomnieli się ze swoim partnerem i dlatego zorganizowali niejedną imprezę z orgiami. Aktualnie prowadzone jest przeciwko niemu śledztwo. 

AMERYKA


Stany Zjednoczone:
- para gejów z Kentucky została zaatakowana przez dwóch oprawców, teraz sprawa ma swój finał przed sądem:

|


- konserwatysta Dave Daubenmire uważa, że za homoseksualnością stoją szczepionki,


- Alex Jones idzie dalej - uważa, że geje zaczną lada dzień uprawiać seks z samochodami! 
- Liberty Counsel, organizacja, która wcześniej reprezentowała Kim Davies, pozywa do sądu miasto Tampa, które zakazało terapii reparatywnej,
- 16-letni transpłciowy chłopiec pozwał swoich rodziców za to, że ci nie wyrazili zgody na operację korekty płci,
- wiemy już, że Roy Moore nie wygrał wyborów w Alabamie, ale spójrzcie na zaangażowanie jednego z rodziców. Nathan Mathis stracił swoją córkę, która była lesbijką, teraz stara się robić, ile w jego mocy, by inne osoby nieheteronormatywne nie popełniały samobójstw z powodu homofobii polityków:
- 26-letnia Brandi Seals jest kolejną ofiarą transfobii, która panuje w USA. 
- Wg UCLA aż 27% Kalifornijczyków między 12 a 17 rokiem życie, utożsamia się jako osoba niebinarna.
- 4 strażaków z Maryland zostało zawieszonych i usłyszy zarzuty w związku z oskarżeniami jednego z rekrutów. Mężczyzny mieli dopuścić się molestowania seksualnego i próby gwałtu. Kanada. Rząd wczoraj przegłosował ustawę, wg której kartoteki osób skazanych za bycie homoseksualnym w przeszłości, zostaną wyczyszczone z krzywdzących zarzutów i kar. 

Bermudy. Po sześciu miesiącach prawdopodobnie pary jednopłciowe nie będą zawierać małżeństw, ale tylko związki partnerskie.

Kolumbia. Historyczna chwila: Kolumbia przeprasza Martę Álvarez za homofobię i dyskryminację. Marta spędziła 10 lat w więzieniu, a gdy w odwiedziny przychodziła jej partnerka, zakazywano im widywania się. Marta nie zamierzała tego odpuścić. W 2014 roku IACHR stwierdziło, że Kolumbia pogwałciła jej podstawowe prawa. 

Portoryko. Ricky Martin nie ustaje w walce o środki i pomoc dla swojej ojczyzny po wakacyjnych huraganach. OCEANIA

Australia. Ruszyły "zapisy" na pierwsze małżeństwa w styczniu. Wiemy już, że pierwszą parą będzie para dwóch lesbijek z Perth - Lauren Price i Amy Laker.

Samoa. Premier Tuilaepa Sailele Malielegaoi uważa homoseksualizm za praktyki rodem z Sodomy i Gomory. 

AZJA

Chiny. Inwencja w stylu Victorii Secret:Tajlandia. Dziwaczna zapowiedź imprezy noworocznej:Indie. Odbyła się kolejna parada w Kalkucie, najstarsza w kraju. W tym roku jednym z wydarzeń był marsz osób transpłciowych (‘Transgender Day of Rage’). 

Indonezja. Tamtejszy sąd nie przychylił się do rządowej propozycji kryminalizacji seksu przedmałżeńskiego oraz osób tej samej płci. 

AFRYKA

Uganda. Na festiwal filmowy kina queer wtargnęła policja z bronią. Od kilkunastu dni rząd nieoficjalnie bojkotował wydarzenie. 

Ghana. Prezydent Nana Akufo-Addo uważa, że legalizacja homoseksualizmu to kwestia czasu. 


następnaOceń news
5/5 (11)
Nie podoba

Komentuj
Komentarze
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Brak komentarzy


Queer.pl © 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019