Co znaczy być chłopakiem?

Dodano: 15.12.2017, Aktualizacja: 15.12.2017
Nowa wersja teledysku Charlie XCX

Do oryginalnej wersji teledysku dziewczyny z Charlie XCX zaprosiły super facetów, co tu dużo kryć, gwiazdy. Tymczasem jest i druga wersja, w której słowo "chłopak" okazuje się znaczyć dużo więcej. Zobaczcie!Grupa młodych ludzi postanowiła zrobić nową wersję teledysku do piosenki "Boys" Charlie XCX. "Queer Colective", bo taką nazwę dla siebie wybrali, chce pokazać, że "chłopaki" to coś znacznie więcej. 

Umieścili w sieci ogłoszenie, że poszukują każdego, kto utożsamia się z nazwą "chłopak". I stworzyli nową wersję teledysku.Harry Adams, jeden z inicjatorów akcji, uważa, że w grupie chłopaków jest dużo osób, które nie mają reprezentacji - mowa o ludziach niebinarnych czy transpłciowych. O co chodzi w idei? "Chcę, by ci niedoreprezentowani mogli pokazać się w tym teledysku i żeby się dobrze bawili" - mówi Adams w wywiadach dla branżowych mediów. 

Kilka tygodni po premierze oficjalnego teledysku Charlie XCX, Adams serfował po internecie. Udostępnił film do piosenki z osobami androgynicznymi. Przyjaciele zaczęli go namawiać, żeby zrobił nową wersję wideo. 

Wśród nowych gwiazd teledysku jest Umber Ghari, androgyniczna i niepełnosprawna dziewczyna i muzułmanka, która uważa, że duża część osób, które utożsamiają się jako chłopcy, nie ma reprezentacji w mediach. 

Adams śmiało uważa, że teledysk jest obalaniem stereotypów i tradycyjnych wyobrażeń na temat chłopięcości. I to chciał zrobić - stworzyć wideo z chłopakami, którzy uciekają standardowej wizji młodych mężczyzn. 

A oto i oryginał teledysku do piosenki "Boys":Możemy w nim zobaczyć 60 facetów - aktorów, sportowców, znanych youtuberów, modeli. Wśród nich znalazł się Joe Jonas, Charlie Puth, Mark Ronson, Tiny Tempah, Tom Daley, MNEK, Conor Franta, Stormzy, Mark Ronson, Diplo, Brendon Urie, will.i.am, Mac DeMarco czy Riz Ahmed. 

(ar)
Oceń news
4.2/5 (33)
Nie podoba (5)

Komentuj
Komentarze
3
HEJT STOP! Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy >

Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
fagod (28) Gdynia 17.12.2017 9:38
shingao:
Wikash:
Czyli osoba niebinarna może się utożsamiać jako chłopak?


To chyba coś w rodzaju suchej wody. Taki oksymoron.


Oczywiście, np. można być demiboyem.
shingao (31) Szczecin 16.12.2017 23:34
Wikash:
Czyli osoba niebinarna może się utożsamiać jako chłopak?


To chyba coś w rodzaju suchej wody. Taki oksymoron.
Wikash (17) Szczecin 15.12.2017 20:21
Czyli osoba niebinarna może się utożsamiać jako chłopak?


Queer.pl © 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019